• Odbierz prezent
Live Motion Games i Frozen District szykują się do premiery Train Station Renovation. Gra jeszcze w tym tygodniu zadebiutuje na platformie Steam!

Już 30 kwietnia na platformie Steam zadebiutuje symulator dedykowany fanom remontów i kolejnictwa od Live Motion Games – Train Station Renovation. Wydawcą tytułu jest PlayWay, a Frozen District wesprze spółkę w promocji projektu. Początkowo gra będzie dostępna w trybie wczesnego dostępu. Obecnie na platformie Steam dostępny jest prolog Train Station Renovation – First Job. W ciągu 6 dni otrzymał on 91% pozytywnych recenzji na platformie Steam. W pierwszej połowie 2021 roku Live Motion Games planuje debiut na rynku NewConnect. Do tego czasu chce mieć w swoim portfolio sześć produkcji. Niebawem studio zapowie swój kolejny symulator oparty na historii katastrofy atomowej z 1986 roku – Chernobyl Liquidators.

- Już za dwa dni swoją premierę będzie miał Train Station Renovation. Zadaniem gracza będzie renowacja opuszczonych dworców kolejowych. Do jego dyspozycji będzie dziesięć map, które pozwolą mu osiągnąć nowe techniki zarządzania środowiskiem pracy. Gra będzie dostępna w sklepie Steam w trybie early access. Promocję tytułu wspiera wydawca Frozen District, który ma na swoim koncie m.in. sukces gry House Flipper. To właśnie na tej grze wzorowaliśmy się tworząc TSR. Mam nadzieję, że propozycja renowacji pociągów i stacji kolejowych przypadnie do gustu także fanom gry House Flipper. – mówi Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games.

Od 21 kwietnia na platformie Steam dostępny jest prolog Train Station Renovation – First Job. W ciągu 6 dni otrzymał on 91% pozytywnych recenzji na platformie Steam, przy 35 000 pobrań i 220 ocenach. W wersji demonstracyjnej gracz zmierzy się z pierwszymi zadaniami, do których wykonania otrzyma dostępne w pierwszym poziomie narzędzia. Obie wersje gry będą dostępne aż w jedenastu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, tureckim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim oraz japońskim.

– Gry symulacyjne są coraz popularniejsze. Na rynku można znaleźć symulatory pozwalające wcielić się w różne grupy zawodowe, w tym architektów i strażaków. My oferujemy grę dla miłośników kolejnictwa, których na świecie przybywa – komentuje Michał Kaczmarek. – Liczymy, że opinie graczy na temat gry pozwolą nam wprowadzić do pełnej wersji modyfikacje i ulepszenia, których oczekują. Ich zdanie jest dla nas najważniejsze. – dodaje.

Wkrótce do sprzedaży trafią również kolejne tytuły LMG – Car Trader Simulator i Bakery Simulator. Niebawem także spółka pokaże gameplay teaser swojego tytułu - Chernobyl Liquidators Simulator, opartego na historii katastrofy atomowej z 26 kwietnia 1986 roku. To realistyczne podejście do katastrofy, w której gracz będzie musiał powstrzymać promieniowanie i pomóc innym w tym trudnym czasie. Więcej szczegółów spółka poda wkrótce. Działania promocyjna przy premierze Train Station Renovation przynoszą pozytywne efekty dla wszystkich tytułów spółki, w tym Builder Simulator, który dynamicznie pnie się do góry na top Wishlist Steam.

W pierwszym półroczu 2021 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Do tego czasu zamierza mieć w swoim portfolio sześć produkcji. Studio nie wyklucza także debiutu połączonego z emisją akcji.

Live Motion Games:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku.  Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay – który posiada 53 proc. udziałów LMG.

Strategia spółki zakłada tworzenie niskobudżetowych projektów, a następnie ich sprzedaż na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam. Na 2020 rok spółka zaplanowała premiery sześciu tytułów. Premiery pierwszych mają nastąpić jeszcze w Q1 br.

Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.

Frozen District:

Frozen District to niezależny wydawca i twórca gier komputerowych. Posiada kilkudziesięcioosobowy zespół deweloperów, tworzony przez specjalistów współpracujących w przeszłości z takimi markami jak Sony czy Disney. Firma wchodzi w skład spółek zależnych Grupy PlayWay.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk