• Odbierz prezent
Litecoin zyskuje prawie 14%! Pozostałe kryptowaluty także wysoko

Posiadacze kryptowalut zaliczają udany początek tygodnia. Litecoin zyskuje prawie 14%, Bitcoin ponad 4.5% a Ethereum ponad 2.5%. Wygląda na to, że to nie koniec rajdu wzrostowego na walutach cyfrowych. Popatrzmy na wykresy w poszukiwaniu ciekawych poziomów.

Gwiazda dzisiejszej sesji – Litecoin

Prawdziwy wystrzał na notowaniach Litecoina. Prawie 14% w jeden dzień – to musi robić wrażenie. Dzisiejsze wzrosty stanowią kontynuację trendu, który trwa od października. Litecoin wybił się z formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR) wykonując klasyczną sekwencję coraz wyższych szczytów i dołków. Środowa sesja to z kolei wybicie mocną świecą z szerokiego trójkąta. Na tym tle czwartek i piątek stanowiły powrót do wyłamanego ramienia trójkąta. Najbliższy wsparciem jest poziom 69, ale nawet powrót w okolice 64 nie zaneguje prowzrostowego scenariusza. Najbliższy poważniejszy opór to okolice 77.50, gdzie w lutym i marcu nastąpiła reakcja ceny.

 Wykres 1. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny

Wzrosty na Bitcoinie przyśpieszają

Jeszcze we wrześniu i październiku kurs Bitcoina zmagał się z poziomem 12000. Dziś najpopularniejsza kryptowaluta kosztuje już prawie 16700$ i nieuchronnie zmierza w stronę historycznych maksimów. Najbliższy opór to poziomy ok. 17300-17400, na które w grudniu 2017 i styczniu 2018 reagowała cena. Wielkość ewentualnej korekty pokaże siłę Bitcoina i apetyt na wyższe poziomy. Poziomy wsparcia to górne ograniczenie formacji klina, z której doszło do wybicia górą w dn. 05.11.2020.

 Wykres 2. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny

Ethereum spokojnie i stabilnie

Kurs Ethereum porusza się od początku roku w formacji przypominającej kanał cenowy nieco zwężający się od góry. Po gwałtownej korekcie z września 2020 kurs stabilnie wspina się do góry tworząc coraz wyższe szczyty i dołki i przebijając kolejne opory. Obecnie wsparciem jest poziom 443, który został przetestowany od góry w piątek a dziś nastąpiła reakcja wzrostowa. Najbliższy poziom oporu to ostatnie maksima w okolicy 485, z którymi cena nie powinna mieć problemu.

 Wykres 3. Kurs Ethereum (ETH.V), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs Ethereum (ETH.V), interwał dzienny

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk