• Sklep
  • Odbierz prezent
Litecoin (LTC) kontynuuje wzrosty - co wpływa na jego rosnącą cenę?

Litecoin (LTC) kontynuuje swój trwający od ponad tygodnia rajd cenowy, zyskując w ciągu ostatniej doby ponad 16% i zwiększając swoją kapitalizację rynkową o ponad 300 mln dolarów. Dzięki ostatnim wzrostom, Litecoin znalazł się na czwartym miejscu w rankingu kapitalizacji, wyprzedzając projekty Bitcoin Cash (BCH) oraz EOS. Co jest przyczyną wzrostów?

 

Aktualnie Litecoin notowany jest po 38,82 dolara przy kapitalizacji rynkowej przekraczającej 2,34 mld dolarów. W ciągu ostatnich siedmiu dni jego cena wzrosła o ponad 20%, do poziomów z początku stycznia.

Od historycznego szczytu notowań w grudniu 2017 r., który wyniósł ponad 375 dolarów, Litecoin wciąż traci niemal 90%.

 

Developerzy Litecoina od początku stycznia intensywnie pracują nad implementacją rozwiązań zwiększających prywatność użytkowników, takich jak Poufne Transakcje oraz MimbleWimble. Wg Charliego Lee, twórcy Litecoina, implementacja Poufnych Transakcji powinna zakończyć się jeszcze w 2019 r. Wtedy też przeprowadzony zostanie soft-fork, wprowadzający aktualizację do sieci.

To właśnie entuzjazm inwestorów wywołany planami zwiększenia prywatności w sieci Litecoina oraz wzmożona aktywność developerów w tym zakresie są jednymi z bardziej prawdopodobnych przyczyn jego ostatnich wzrostów.

Czytaj także: MimbleWimble - magiczne zaklęcie na anonimowość bitcoina

O tym, że bitcoin (BTC) nie zapewnia anonimowości swoim użytkownikom wie chyba każdy, kto miał z nim chociażby najmniejszą styczność. Jego całkowicie publiczna sieć, z ogólnodostępnym rejestrem transakcji wykonanych od początków istnienia, a także możliwość prześledzenia pełnego przebiegu i wartośc.. Czytaj
MimbleWimble - magiczne zaklęcie na anonimowość bitcoina

 

Najbliższe dni pokażą czy Litecoin zdoła utrzymać krótkoterminową tendencję wzrostową oraz czy nie dojdzie do odreagowania ostatnich dynamicznych wzrostów.

Czytaj także: Litecoin (LTC) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Litecoin (LTC) to kryptowaluta o otwartym kodzie źródłowym (ang. open-source), oparta na zdecentralizowanej sieci blockchain, zapewniająca szybkie transfery o niskich opłatach transakcyjnych (ang. transaction fee). W swoim pierwotnym założeniu Litecoin miał być szybszy i tańszy w użyciu od swojego p.. Czytaj
Litecoin (LTC) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Notowania: LITECOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/LTCUSD/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk