• Odbierz prezent
Lira turecka walczy na wsparciu! Przed nami rychłe wzrosty na kursie EUR/TRY?

Znaczące wyhamowanie osłabienia liry tureckiej jest faktem. Na wykresie dziennym przekłada się to na spadki poniżej czerwonej średniej kroczącej MA50. Czarna MA200 pozostaje poniżej aktualnej wartości EURTRY, co daje nadzieje na rychłe wzrosty na tym instrumencie.

Wiadomości rynkowe z mBank

Miesiąc styczeń charakteryzuje się małą zmiennością, co da się opisać jako formacja trójkąta o płaskiej podstawie. Ta płaska podstawa to wsparcie 8.94, które jest skutecznie bronione przez posiadaczy długich pozycji przed dalszą przeceną wspólnej waluty europejskiej.

Ma to duże znaczenie, gdyż geometrycznie wyznaczone kolejne niższe wsparcie znajduje się w strefie skupionej wokół liczby 8.00.

W najbliższych dniach warto zwrócić uwagę na wskaźnik Bollingera. Już dawno zewnętrzne linie tego narzędzia nie znajdowały się tak blisko siebie. Dodatkowo poruszają się one równolegle do osi czasu, co sugeruje wyczekiwania na jakąś ważną wiadomość, która może wpłynąć na zmienność na tej parze walutowej.

Kierując wzrok na południe, warto przywołać takie poziomy jak 8.7750 czy 8.47. Oba mogą stać się wsparciami w przypadku przełamania pomarańczowej strefy.

W przypadku odbicia od 8.94 i wyjście z formacji trójkąta góra, kolejny przystanek może mieć miejsce na cenie 9.20, co byłoby tylko chwilowa przerwa w ataku na ostatni szczyt.

Lira walczy na wsparciu.  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk