• Odbierz prezent
Likwidacja polskiego oddziału DB Securities?
Z artykułu dowiesz się:

- czy Deutsche Bank zlikwiduje polski oddział domu maklerskiego DB Securities?

To już prawdopodobnie koniec polskiego oddziału DB Securities. Dom maklerski Deutsche Banku zamyka swoje zlokalizowane w Warszawie biuro z powodu słabych wyników na warszawskiej giełdzie.

 

DB Securities w Polsce

Przyczyną likwidacji warszawskiego oddziału jest również planowana restrukturyzacja w Deutsche Banku. DB Securities to mało popularny w Polsce dom maklerski, jednakże w skali globalnej plasuje się na piątym miejscu wśród największych inwestorów. Oprócz słabycyh notowań na warszawskiej giełdzie przyczyną wycofania się z polskiego rynku może być również kłopot z porozumieniem się Deutsche Banku z KNF.

Prezesem DB Securities jest Waldemar Markiewicz (również szef Izby Domów Maklerskich). Mimo, że w Polsce DB Securities prowadzi 30 tys. rachunków prezes wspomnianego DM uspokaja przedsiębiorców i opinię publiczną przed prognozowaniem czarnych scenariuszy dla inwestycji. 

 

Wycofanie się DS Securities z Polski to czubek góry lodowej. W Polsce likwidowanych jest coraz więcej zagranicznych oddziałów domów maklerskich. W zeszłym roku z fizycznej obecności na polskim rynku zrezygnował także Saxo Bank. 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk