• Odbierz prezent
Lightning Network Bitcoina przekracza 4000 węzłów - nowy rekord

Lightning Network, implementacja zwiększająca skalowalność i pozwalająca na dokonywanie mikropłatności w bitcoinie (BTC), osiągnęła nowy rekord przepustowości, przekraczając liczbę 4 tys. węzłów.

 

Granica czterech tys. węzłów Lightning Network została przekroczona na początku tygodnia, obecnie wynosząc ponad 4040 węzłów, z których niemal 3 tys. posiada publiczny adres IP. W całej sieci znajduje się rekordowa suma ponad 134 BTC, która być może nie jest wyjątkowo imponująca, jednak pokazuje ciągły rozwój tego rozwiązania, które wciąż znajduje się w fazie eksperymentalnej. Aktualnie w sieci LN znajduje się ponad 12,5 tys. kanałów Lightning (średnio 11 na węzeł).

12 listopada ogłoszono także listę ponad trzydziestu nowych funkcji, które zostaną zaimplementowane w nadchodzącej wersji Lightning Network 1.1. Wśród nich warto wymienić m.in. płatności wielokanałowe, zwiększenie prywatności oraz wiele technicznych usprawnień.

W początkowej fazie testów wersji 1.1 uruchomionych zostanie trzydzieści kanałów LN.

Czytaj także: Bitcoin Lightning Network rośnie w siłę! 100 sprzedawców rozpoczyna testy sieci dzięki CoinGate

CoinGate, litewski start-up oferujący płatności za pomocą walut cyfrowych dla przedsiębiorców, rozpoczął pilotażowy program, w ramach którego 100 sprzedawców zostanie testowo podłączonych do sieci Lightning Network, udostępniając swoim klientom możliwość dokonania natychmiastowej mikropłatności w b.. Czytaj
Bitcoin Lightning Network rośnie w siłę! 100 sprzedawców rozpoczyna testy sieci dzięki CoinGate

 

Warto dodać, że projekt Stellar (XLM) planuje implementację Lightning Network dla swoich potrzeb, mimo znacznie wyższej skalowalności i niższych opłat transakcyjnych od BTC. LN w sieci Stellar zgodnie z planem ma ruszyć od stycznia 2019 r.

Więcej o projekcie Stellar Lumens przeczytasz w artykule edukacyjnym:

Czytaj także: Stellar Lumens (XLM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Przyszły pogromca banków, konkurent dla Ethereum i Ripple Stellar (XLM) to rozbudowana, otwartoźródłowa (ang. open source), platforma oparta na publicznej i rozproszonej sieci blockchain z własna kryptowalutą o nazwie Stellar Lumens (lub po prostu: Lumen). Misją Stellar jest umożliwienie budowani.. Czytaj
Stellar Lumens (XLM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 

Lightning Network jest tzw. protokołem drugiej warstwy, który ma rozwiązać problem niskiej skalowalności sieci blockchain i wysokich opłat transakcyjnych, uniemożliwiających dokonywanie mikropłatności. LN polega na dokonywaniu transakcji poza łańcuchem bloków (off-chain) za pomocą dwukierunkowych kanałów płatniczych. Pozwala to na dokonywanie niemal nieograniczonej liczby natychmiastowych transakcji o znacznie niższych opłatach niż w sieci BTC. Końcowe rozliczenie zawsze jednak odbywa się już w sieci bloków.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk