• Odbierz prezent
Liczysz na wzrosty kryptowalut? Warto najpierw sprawdzić te wykresy

Bitcoin w dniu dzisiejszym ma przystanek we wzrostach. Najpopularniejszy przedstawiciel kryptowalut zaliczył rajd wzrostowy z 9900 do 11000$. Jak wygląda szansa na dalsze wzrosty i czy altcoiny pójdą w jego ślady?

Bariera do pokonania przez byki na Bitcoinie

Kurs Bitcoina (BTC/USD) zatrzymał się w nieprzypadkowym miejscu. Okrągły poziom 11000$ jeszcze w sierpniu pełnił rolę poziomów wsparcia, by po przebiciu zmienić funkcję na poziom oporu. Popyt musi się postarać, żeby utrzymać dalsze wzrosty. Dla posiadaczy pozycji krótkich najbliższe targety to poziom 10400 i lokalny dołek na 9900.

 Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC/USD), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC/USD), interwał dzienny

Litecoin nadal bez rozstrzygnięcia

Kurs Litecoina (LTC.V) już od około 10 dni konsoliduje się pomiędzy poziomem oporu ok. 51.5 a poziomem wsparcia ok. 46. Dopóki cena nie pokona któregoś z poziomów warto stać z boku. Przed wejściem w pozycję oczywiście należy poczekać na potwierdzenie poziomu w postaci świecy lub formacji świecowej.

 Wykres 2. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny

Czytaj także:

Ripple i reakcja na poziom

Cena na wykresie Ripple póki co reaguje na poziom oporu 0.255. Poziom ten stanowi dolny cień świecy z 27.08.2020. Odpadnięcie od tego poziomu może skutkować powrotem do spadków i przebiciem wsparcia w okolicach 0.23, które były wielokrotnie testowane cieniami świec na początku września. Przebicie poziomu 0.255 to szansa na wzrosty do 0.30.

 Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk