• Odbierz prezent
Libra Coin nie dla Indii - sieć płatnicza Facebooka nie pojawi się na jego największym rynku

Jak wynika z medialnych doniesień, sieć płatnicza Libra Coin wraz z aplikacja portfela Calibra, rozwijana m.in. przez Facebooka, wbrew wcześniejszym planom nie będzie dostępna na terenie Indii. Mimo tego, że jest to największy rynek, na którym obecny jest Facebook, udostępnienie usług Projektu Libra na jego terenie nie będzie możliwe ze względów regulacyjnych.

 

 

W komentarzu udzielonym indyjskiemu wydaniu dziennika The Economic Times, jeden z rzekomych przedstawicieli Facebooka przyznał, że Stowarzyszenie Libra nie planuje udostępnienia sieci płatniczej Libra Coin na terenie Indii, gdyż byłoby to niemożliwe do pogodzenia z rządowymi regulacjami.

Może być to zaskoczeniem o tyle, że Indie to największy rynek dla giganta mediów społecznościowych, dodatkowo posiadający słabo rozwiniętą infrastrukturę bankową, co czyniło z niego idealną przestrzeń do adaptacji sieci Libra. Tym bardziej, że jeszcze w grudniu zeszłego roku Facebook rzekomo miał testować token płatniczy zintegrowany z komunikatorem WhatsApp właśnie na terenie Indii, gdzie jest on najpopularniejszym medium komunikacyjnym.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wypowiedź anonimowego przedstawiciela Facebooka nie jest wysoce wiarygodna, nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że otoczenie regulacyjne związane z kryptowalutami w Indiach jest nieprzyjazne.

O jakie problemy regulacyjne chodzi? Przede wszystkim o długoterminowe wysiłki indyjskiego rządu, mające na celu marginalizację usług związanych z kryptowalutami na terenie kraju. Jako ostatni przykład tej polityki podać można decyzję Banku Centralnego, który 5 kwietnia wydał decyzję zakazującą wszystkim bankom funkcjonującym na terenie Indii całkowity zakaz obsługi firm w jakikolwiek powiązanych z obrotem kryptowalutami. Doprowadziło to do zakończenia działalności kilku indyjskich giełd, w tym czołowej, jaka była platforma Koinex.

 

Sieć płatnicza Libra Coin będzie całkowicie regulowana i objęta procedurami weryfikacyjnymi KYC, co oznacza że jej dostępność będzie ograniczona wyłącznie do krajów, których regulacje pozwolą na jej funkcjonowanie.

Czytaj także: Libra Coin: Facebook, rynkowi giganci, sieć blockchain i "kryptowaluta" - znamy pierwsze oficjalne szczegóły

We wtorek 18 czerwca poznaliśmy oficjalne szczegóły na temat długo oczekiwanego Projektu Libra, będącego tworzoną przez Facebooka i niemal trzydziestu partnerów siecią płatniczą opartą na technologii blockchain z własnym tokenem, przez media mylnie określanym mianem kryptowaluty. Wiemy już, że wbrew.. Czytaj
Libra Coin: Facebook, rynkowi giganci, sieć blockchain i "kryptowaluta" - znamy pierwsze oficjalne szczegóły

 

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk