• Odbierz prezent
Letus Capital chce przejść na Główny Rynek GPW

Letus Capital, spółka działająca w obszarze finansów, nowych technologii oraz fotowoltaiki, zamierza przejść na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zgodnie z uchwałą zarządu spółki decyzję o przejściu podejmie najbliższe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

Letus Capital specjalizuje się w doradztwie biznesowym i finansowym, obecnie działalność spółki będzie koncertować się na sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz ochronie patentowej i komercjalizacji innowacyjnych projektów.

- W ostatnich tygodniach istotnie przyśpieszyliśmy rozwój spółki. Koncentrujemy się na obszarach z największym potencjałem wzrostu, czyli innowacyjnych projektach technologicznych z szansą na globalną komercjalizację oraz rynku fotowoltaiki, który swoje najlepsze czasy ma jeszcze przed sobą. Prowadzimy już rozmowy z zagranicznymi partnerami w temacie współpracy przy komercjalizacji innowacyjnych projektów, przejście na Główny Rynek GPW zwiększy naszą wiarygodność z ich perspektywy. To również konsekwencja tych zmian w naszej działalności, które odzwierciedlają się we wzroście wartości spółki. – mówi Tomasz Andrzejczak, prezes Letus Capital.

Zgodnie z zapowiedziami spółki, celem zmiany rynku notowań jest zwiększenie transparentności spółki w oczach inwestorów oraz poszerzenie ich bazy, co może przyczynić się do wzrostu płynności akcji spółki oraz jej kapitalizacji. Drugim argumentem za przeniesieniem notowań jest zwiększenie zaufania do spółki przy współpracy z zagranicznymi partnerami.

Letus Capital rozszerza współpracę z notowanym na warszawskiej giełdzie Softblue, który jest również akcjonariuszem spółki. Spółki wspólnie zajmą się rozwojem i komercjalizacją głosowego wyłącznika bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych. System bezpieczeństwa w trybie ciągłym analizuje dźwięki otoczenia i reaguje na wykryty krzyk wywołany bólem lub strachem. Dodatkowo spółki prowadzą rozmowy w zakresie współpracy przy kolejnych projektach, w tym związanych z energetyką odnawialną.

O spółce:
Letus Capital
prowadzi działalność w oparciu o dwa filary – doradztwo w zakresie finansów dla przedsiębiorstw oraz rozwój nowych technologii. W ramach drugiej odnogi działalności spółka skupia się na rynku fotowoltaiki, w zakresie sprzedaży i montażu instalacji dla klientów indywidualnych i firm oraz budowy własnych farm wiatrowych. Spółka aktywnie wspiera rozwój nowych technologii poprzez własny inkubator innowacyjności, gdzie wspiera pomysłodawców i wynalazców w zakresie ochrony prawnej, wdrażania i komercjalizacji produktu oraz pozyskiwania dotacji unijnych.

Spółka notowana na rynku NewConnect od 2009 roku.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk