• Odbierz prezent
cme group bitcoin

W ubiegłym tygodniu CME Group ogłosił przełomową dla Bitcoina decyzję, którą jest uruchomienie kontraktów futures na najpopularniejszą kryptowalutę. Na temat Bitcoina wypowiedział się teraz emerytowany prezes CME - Leo Melamed, który uważa, że ten może stanowić nową klasę aktywów.

 

 „Bitcoin, sam w sobie,  może stać się nową klasą aktywów, taką jak złoto czy akcje, która może być przedmiotem obrotu wśród większych inwestorów i regulacji.” – stwierdził Melamed. „To ważny krok w historii Bitcoina… Stworzymy regulacje i sprawimy, że nie będzie ani ‘dziki’, ani bardziej ‘dziki’. Uczynimy z niego instrumentem do handlu opartego na regułach”.

 

Wprowadzenie kontraktów futures na bitcoiny nie tylko umożliwi poważnym graczom wejście na rynek kryptowalut (dzięki regulowanemu handlowi), ale również pozwoli im na krótką sprzedaż. To, zdaniem Melameda, przyciągnie uwagę inwestorów instytucjonalnych, a nie tylko spekulantów.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk