• Odbierz prezent
Lentilky – co dalej z kultowymi cukierkami?

W ostatnim czasie media poinformowały, że produkcja słynnych cukierków Lentilky w Czechach dobiega końca. Słynne słodkie drażetki będą od wiosny 2021 r. produkowane w Niemczech.

 

Słynna marka Lentilky liczy sobie już ponad 110 lat. Największą popularność w Polsce cukierki te zdobywały w latach 70-tych i 80-tych. Historia słynnych czeskich cukierków sięga 1907 r., kiedy zaczęły być produkowane w mieście Holešov, w którym ich produkcja trwa do tej pory. Zasłynęły z czekoladowego wnętrza i kolorowej słodkiej skorupki. Zaistniały na rynku znacznie wcześniej niż podobny, konkurencyjny produkt M&M's. Popularne słodkie pastylki M&M's pojawiły się na rynku dopiero na początku lat 40-tych.

Obecnie właścicielem marki Lentilky jest Nestle. Koncern postanowił ujednolicić recepturę Lentilky i podobnych cukierków Smarties tak, aby zawierały mniej cukru i więcej czekolady. Istotna jest również dla firmy zmiana opakowania. Cukierki będą pakowane w papierowe tuby. Spełnienie obu tych wymogów ma być możliwe jedynie w fabryce w Hamburgu. Firma Nestle poinformowała, że przeniesienie produkcji do Niemiec nie wpłynie na cenę cukierków.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk