• Odbierz prezent
Lekko pozytywne nastroje na kontraktach na rynkach bazowych

Pierwsza sesja tygodnia rozpoczęła się na lekkim plusie (1819) w ślad za rynkami bazowymi, ale w trakcie dnia dało o sobie znać niezdecydowanie, jakie widać już było w piątek. Kurs kontraktów najpierw przetestował okolice piątkowego dolnego zakresu handlu, następnie konsolidował się, po czym przed godz. 15 podskoczył do 1830, by do końca sesji cofnąć się do 1819 (+0,33%).

Niezdecydowanie rynku widoczne było także po wolumenie, który w ciągu dnia zmniejszył się o ponad 40%. Dodatkowo puste kalendarium publikacji nie dawało pretekstów do zmienności, a całość sesji wkomponowała się w wakacyjny handel.

Dzisiejsza sesja ponownie jest pusta w istotne publikacje ekonomiczne, a nastroje na kontraktach na rynkach bazowych, podobnie jak wczoraj są (lekko) pozytywne, co może ponownie dać jakiś popytowy impuls na otwarciu handlu FW20U20.

 

Kurs kontraktów od czerwca utrzymuje się w wąskiej konsolidacji, a ostatnie kilka sesji to niezdecydowanie w jej górnym zakresie. Cała konsolidacja znajduje się przy maksimach odbicia zapoczątkowanego w marcu, co sugerowałoby płaską korektę i jednak docelowo zapowiadałoby wybicie górą. Czy i kiedy taki scenariusz będzie miał miejsce – na razie nie wiadomo. Być może powodem do większej zmienności będą piątkowe odczyty PKB w Polsce w II kw. /tk/

FW20 w układzie dziennym

Lekko pozytywne nastroje na kontraktach na rynkach bazowych - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk