• Odbierz prezent
Legia Warszawa wypuszcza NFT na Binance
fot. freepik.com

Niedawno informowaliśmy o uruchomieniu rynku NFT przez giełdę Binance. Pierwszą pracą polskiego artysty wystawioną na nowej platformie była praca znanego YouTubera Krzysztofa Gonciarza. Teraz na Binance z okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski trafił niewymienny token drużyny Legia Warszawa.

Najpopularniejszy oraz najbardziej utytułowany klub piłkarski w Polsce – Legia Warszawa, niedawno wszedł we współpracę z platformą zaangażowania fanów Chiliz. Legia Warszawa dzięki partnerstwu wydała swój własny fan token. Na tym jednak nie skończyła się przygoda klubu ze światem krypto. Giełda Binance ogłosiła bowiem, że Legia wyemituje swój własny niewymienny token (NFT) na nowej platformie Binance NFT. Community i Marketing Manager Binance Katarzyna Wabik powiedziała:

W pierwszym tygodniu działania Platformy Binance NFT zaprezentowaliśmy stu artystów z całego świata. Jednak bezustannie odkrywając możliwości rynku NFT, przygotowaliśmy również coś dla fanów piłki nożnej. Kilka dekad później, od zbierania kart z ulubionymi sportowcami, znajdujemy się w fascynujących czasach, kiedy możemy zbierać digitalne przedmioty kolekcjonerskie z ulubionymi piłkarzami. Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z Legią Warszawa, która jako pierwszy klub sportowy z Polski emituje swoje NFT.

Legia Warszawa mistrzem Polski

Kolekcja NFT Legii Warszawa powstała, aby uczcić uzyskanie tytułu Mistrza Polski przez drużynę w sezonie 2020/2021. Niewymienne tokeny są oparte na 11 piłkarzach, którzy mieli kluczowy wpływ na zdobycie szesnastego już mistrzowskiego tytułu. NFT przedstawiają najlepsze momenty sezonu w postaci filmów wideo. Wczoraj wystartowała pierwsza aukcja. Kolejne tokeny będą dostępne w następnym tygodniu, a każda licytacja będzie trwała przez 7 dni. Dyrektor Komercyjny Legii Warszawa Paweł Kokosza skomentował wydanie NFT w następujący sposób:

Ważne jest dla nas, żeby cały czas angażować się w niekonwencjonalne rozwiązania. Wiemy, że zdobycie rekordowego, szesnastego mistrzostwa Polski jest dla naszych kibiców wyjątkowym wydarzeniem. Poza tradycyjnymi metodami celebrowania tego sukcesu, chcemy też cały czas przygotowywać coś dodatkowego, wychodząc poza utarte schematy. NFT nie tylko ma wartość kolekcjonerską, ale biorąc pod uwagę, że transakcje tokenów NFT różnych na rynkach kryptowalut sięgają bardzo dużych kwot, może być to bardzo interesująca forma inwestycji

Tokeny Legii można licytować pod tymi linkami:

BeInCrypto Polska - Legia Warszawa wypuszcza NFT na Binance


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk