• Odbierz prezent
Legia Warszawa jak Atletico Madryt? Broker Plus500 głównym sponsorem warszawskiego klubu

Plus500, największy broker CFD w Europie notowany na londyńskiej giełdzie, został głównym sponsorem drużyny piłkarskiej Legia Warszawa. Jego logotyp pojawi się na przedniej części koszulek warszawskiego klubu, zastępując dotychczasowe logo Zakładów Bukmacherskich Fortuna.

 

Warszawska drużyna podpisała umowę sponsorską z brokerem Plus500 na dwa lata, będzie ona obowiązywać od startu sezonu 2020/21. Brytyjski broker będzie głównym sponsorem klubu, co oznacza że jego logo zastąpi dotychczasowy logotyp Fortuny, który pojawi się na tylnej części koszulek (gdzie dotychczas znajdowało się logo marki piwa Królewskie).

Plus500 jest największym brokerem detalicznym w Europie, oferującym głównie kontrakty różnicowe (CFD), od 2013 r. notowanym na giełdzie w Londynie. Jego kapitalizacja wynosi aktualnie 1,33 mld funtów, zaś zysk netto osiągnięty w 2019 r. wyniósł 345,5 mln dolarów. W samym drugim kwartale 2020 r. zysk netto Plus500 wyniósł natomiast 102 mln dolarów.

 

Sezon 2020/21 PKO BP Ekstraklasy startuje 22 sierpnia. Piłkarze Legii wybiegną na boisko już w koszulkach z nowym sponsorem głównym.

 

Plus500 od 2015 r. jest również głównym sponsorem hiszpańskiej drużyny Atletico Madryt.

Czytaj także: X-Trade Brokers rozbił bank na koronawirusowym kryzysie. Zysk wyższy o ponad 5500%

Czołowy polski broker CFD i największy dom maklerski notowany na GPW, jakim jest X-Trade Brokers, opublikował po zakończeniu wtorkowej sesji szacunkowe wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2020 r. Zgodnie z oczekiwaniami, wyniki spółki okazały się nieporównywalnie lepsze niż rok temu - zysk netto w.. Czytaj
X-Trade Brokers rozbił bank na koronawirusowym kryzysie. Zysk wyższy o ponad 5500%

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk