• Odbierz prezent
Kursy walut: Złoty (PLN) osłabił się wobec euro (EUR). Cena dolara (USD) potaniała w stosunku do większości walut na rynku FX
fot. pexels.com

Niskie fale na EURUSD

Dolar osłabił się w czwartek wobec większości walut na rynku. Najmniejszej skali zmiany miały miejsce właśnie na EURUSD, gdzie kurs przesunął się tylko o 20 pb. do 1,0320 przy zmienności poniżej przeciętnej. Wczorajsza publikacja o PPI z USA została przyjęta neutralnie, bo wpisywała się w obraz dezinflacji znany już ze środy.

Sądzimy, że równie niska zmienność może mieć miejsce także dziś, więc nie przywiązywalibyśmy specjalnego znaczenia dla dzisiejszych ruchów w pierwszej części dnia. Dopiero publikacji indeksu UoM może coś namieszać.

Kursy walut: Złoty (PLN) osłabił się wobec euro (EUR). Amerykańska waluta (USD) czeka na impuls do wzrostów  - 1

 

Spokój i cisza na EURPLN

Złoty osłabił się wobec euro o 0,8 gr do 4,6860 przy zmienności dwukrotnie niższej od średniej. Sądzimy, że to po części realizacja zysków z środowego umocnienia po publikacji lipcowego odczytu CPI z USA. Skala odreagowania jest jednak wystarczająco mała, aby podejrzewać, że przełamanie wsparcia na 4,70 okazało się skuteczne i teraz ten poziom powinien robić za opór. W związku z tym, o ile nie wykluczamy ponownego podejścia pod ten poziom, tak sądzimy, że są niemałe szanse na to, że nie zostanie on z powrotem przełamany.

Kursy walut: Złoty (PLN) osłabił się wobec euro (EUR). Amerykańska waluta (USD) czeka na impuls do wzrostów  - 2


BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk