• Odbierz prezent
Kursy walut we wtorek - dolara, euro, funta i franka. Zobacz która waluta wybiła się w nocy w górę!

Kolejny dzień handlowy przed nami. Mamy wtorek 20 listopada 2018r. Sprawdźmy jak z samego rana notowane są główne waluty w stosunku do polskiego złotego - kurs dolara, euro , funta oraz franka szwajcarskiego.

Kurs dolara do złotego USDPLN

Kurs dolara przed godziną 8:00 znajduje się na poziomie 3,78. Do linii trendu w dalszym ciągu pozostało około 2 groszy. Widać, że po dynamicznych spadkach z poziomu 3,8361 kurs dolara wyhamował i stabilizuje się mniej więcej w okolicy 3,77-3,78 co może oznaczać, że w niedługiej przyszłości cena dolara z powrotem poszybuje w górę. Nie da się oczywiście wykluczyć, że przed wzrostami linia trendu kursu dolara mniej więcej w okolicy 3,755-3,76 nie zostanie przetestowana.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale czterogodzinnym
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale czterogodzinnym

Kurs euro do złotego EURPLN

O poranku za jednego euro trzeba zapłacić aktualnie 4,3296. Parze walutowej euro złoty udało się wreszcie wybić ze strefy 4,27-4,30, w której pozostawała bardzo długo. Jeżeli retest kursu euro na poziom 4,30 będzie udany wówczas nalezy się spodziewać powrotu do wzrostów. Najbliższy mocny opór to strefa 4,34-4,3484, z którą od dłuższegoo czasu kurs euro nie umiał sobie poradzić.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale czterogodzinnym
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale czterogodzinnym

Kurs funta do złotego GBPPLN

Kurs funta we wtorkowy poranek kształtuje się na poziomie 4,8628 i widzimy, że nie chce za bardzo wracać z powrotem do góry. Na wykresie kursu funta do złotego GBPPLN można doszukiwać się formacji trókąta symetrycznego, wybicie której dołem może spowodować kontynuację dalszych spadków kursu funta. Jednak z tym scenariuszem należy poczekać do momentu przebicia formacji, czyli poziomu w okolicach 4,82-4,83.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale czterogodzinnym
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale czterogodzinnym

Kurs franka do złotego CHFPLN

W rozpoczynającym się dniu za jednego franka szwajcarskiego trzeba już zapłacić delikatnie ponad 3,80. Dokładny kurs franka to 3,8082. Widać na wykresie, że dzisiaj będzie się on zmagał z poziomem 3,811, który aktualnie stanowi mocny opór dla dalszych wzrostów. Jeżeli uda się kursowi franka przełamać ten poziom wówczas kolejnych stref oporu należy szukać na większym interwale - dziennym, tygodniowym.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale czterogodzinnym
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale czterogodzinnym

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk