• Odbierz prezent
Kursy walut. Trend rządzi na kursie dolara (USD) do jena (JPY)
Z artykułu dowiesz się:

- jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na USD/JPY

Wczorajsza przecena USD po raz kolejny sprowadziła wartość pary walutowej USDJPY w okolice wsparcia 104.20. Spadkowa fala jest zgodna z trendem opisanym spadkowymi liniami koloru czerwonego.

Wiadomości rynkowe z mBank

W drodze na południe przełamane zostało wsparcie 105.20. Miejsce to miało szanse na zmianę istniejącego sentymentu. Warto o nim pamiętać, gdyż w przypadku wybronienia 104.20 przez zwolenników silnego USD, notowania jena japońskiego mogą powrócić powyżej tej niebieskiej linii.

Wczorajszy dzień zostawił tutaj dolny cień, ale przy wielkości całej świecy wydaje się być on mało znaczący. Warto wiec poczekać jeszcze dzień lub dwa, aby przekonać się, czy popyt podejmie stosowne działania, aby wyhamować umacniającego się JPY.

Ewentualne przełamanie bieżącego wsparcia oznaczałoby spadki do marcowego dołka, który oddalony jest o 3 figury.

Oscylator RSI podąża za ceną i kieruje się w zakres wartości zarezerwowany dla wyprzedaży. Jeżeli tam dotrze, a wsparcie 104.20 pozostanie stabilne, to będzie to argument za powtórką z historii, zaznaczoną strzałkami.

Nie można jednak zapominać o sile i znaczeniu trendu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Trend rządzi na USDJPY - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk