• Odbierz prezent
Kursy walut rynków wschodzących: najgorsze może być już za nami - komentarz walutowy XTB

Turbulencje i zmienność, które pojawiły się na rynkach wschodzących w tym roku będą się nadal utrzymywać w drugiej połowie roku, ale dla Europy Wschodniej najgorsze może być już za nami – ocena najtrafniej przewidującego kursy walut regionu w II kwartale.

 

Kursy walut rynków wschodzących są wyprzedane i niedowartościowane

Ryzyka polityczne, globalne napięcia handlowe i zacieśnianie polityki monetarnej w USA spowodowały, że większość walut rynków wschodzących jest wyprzedana i niedowartościowana – mówi dr Przemysław Kwiecień CFA – główny ekonomista XTB, którego prognozy dla walut regionu EMEA były najtrafniejsze w II kwartale w rankingu agencji Bloomberg.

„Na tym tle Europa Wschodnia ma się dobrze, a sytuacja będzie tylko lepsza” powiedział Kwiecień w wywiadzie. Jego zdaniem najstabilniej może zachowywać się czeska korona, która „historycznie nie jest aż tak zmienna i jest wspierana przez politykę monetarną”.

Czeska korona zyskała 0,2 proc. w stosunku do euro od początku lipca. Węgierski forint i polski złoty również zyskują w tym miesiącu.

Aktualny kurs dolara do złotego znajdziesz tutaj, a aktualny kurs dolara do węgierskiego forinta znajdziesz tu.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Brazylijski real i turecka lira - najwięksi przegrani

Waluty takie jak brazylijski real i turecka lira najbardziej ucierpiały na skutek wyprzedaży na rynkach wschodzących ze względu na ryzyka lokalne – powiedział Kwiecień. Większość walut rynków wschodzących pozostaje wyprzedana – dodał.

Gospodarki wschodnioeuropejskie cechują się wyższymi ratingami kredytowymi i mniej poważny brak równowagi wewnętrznej oznacza, że region ma niższe ryzyko inwestycyjne – podsumował Przemysław Kwiecień.

 

Czytaj także: WIG20 w górę, DAX w dół. Zawirowania na walutach spowodowane słowami Trump'a - komentarz walutowy

Ostatnia sesja tego tygodnia rozpoczęła się w dosyć spokojnych nastrojach. Europejskie indeksy poruszały się płasko, co nie przeszkadzało naszemu parkietowi w umiarkowanych wzrostach, któremu pomagał umacniający się złoty. W południe obraz globalnych rynków uległ kompletnemu odwróceniu, a wszystko .. Czytaj
WIG20 w górę, DAX w dół. Zawirowania na walutach spowodowane słowami Trump'a - komentarz walutowy

Notowania: EURCZK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURCZK/

X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk