• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentuje się polski złoty na tle głównych walut? Ile złotych zapłacimy za euro, franka, dolara i funta we wtorek 28 kwietnia?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Dzisiejsza sesja na rynku Forex nie sprzyja polskiemu złotemu. Kurs euro do złotego (EUR/PLN) dzisiaj zyskuje 0,3%. Za jedno euro dzisiaj najmniej płaciliśmy 4,5341 zł, a najwięcej 4,5529 zł. Po godzinie 20 kurs EUR/PLN wynosi 4,5483 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

W godzinach porannych podano lepsze od oczekiwań dane ze Strefy Euro. O godzinie 8.45 podano wskaźnik zaufania konsumentów we Francji. Wyniósł on 95 pkt wobec prognozy 83 pkt. O godzinie 9 poinformowano, że stopa bezrobocia w Hiszpanii wyniosła 14,41%. Prognoza zakładała stopę bezrobocia na poziomie 15,6%.

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

W godzinach porannych kurs franka do złotego (CHF/PLN) osunął się w dół, w okolicach godziny 10 osiągając dzisiejsze minimum na poziomie 4,2730 zł, po czym zaczął odrabiać straty. Po południu kurs franka do złotego wyszedł na plus. W tym momencie za jednego franka płacimy 4,3113 zł, co stanowi wzrost o 0,37% w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara wobec polskiego złotego (USD/PLN)

W ślady franka powędrował też kurs dolara (USD). Do godziny 12 kurs USD/PLN spadł o nieco ponad dwa grosze, osiągając minimum na poziomie 4,1696 zł. Następnie zaczął odrabiać straty i wyszedł na plus. Najwięcej dolar dzisiaj kosztował 4,2020 zł. W tej chwili kurs USD/PLN wynosi 4,1978 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

W godzinach popołudniowych podano dane z USA, które były słabsze od wcześniejszych odczytów. Najważniejszy był wskaźnik zaufania Conference Board w kwietniu, który okazał się niższy niż się spodziewano. Wyniósł 86,9 pkt wobec prognozy 87,9 pkt.

Czytaj także: Wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board oraz inne dane z USA. Zła passa trwa

Ze Stanów Zjednoczonych napłynęło do nas dzisiaj kilka bardzo ciekawych danych za kwiecień: Wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board: 86,9 (prognoza: 87,9, poprzednio: 120) Wskaźnik produkcyjny Richmond: -53 (poprzednio: 2) Indeks Richmond w sektorze przemysłowym dotyczący wysyłek: -70 (.. Czytaj
Wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board oraz inne dane z USA. Zła passa trwa

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) dzisiaj od rana systematycznie pnie się w górę. Najmniej za jednego funta dzisiaj płacono 5,2029 zł, a najwięcej 5,2266 zł. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,2248 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk