• Odbierz prezent
Kursy walut o poranku. Zobacz możliwe scenariusze ruchów kursu dolara, euro i funta!

Przyglądnijmy się dzisiaj z rana (15 listopada, czwartek) na jakich poziomach cenowych zatrzymały się trzy główne kursy walut dolara USDPLN, euro EURPLN oraz funta GBPPLN. Dodatkowo prezentujemy dla każdej z wybranych par walutowych jeden prawdopodobny scenariusz ruchu ceny. Czy kierunek wybrany przez nas będzie poprawny? Sprawdzimy to za tydzień!

Kurs dolara do złotego USDPLN odbija od 3,84

i zatrzymuje się dzisiaj o poranku na cenie 3,7858. Czy będzie to przystanek na długo? Tak nie sądzimy. Według nas w najbliższych dniach będziemy mieć powrót kursu dolara do krótkoterminowej linii trendu - okolice 3,75 a następnie w kolejnych dniach druga cyfra kursu dolara powinna zmienić się na szóstkę "6". Jeżeli nastroje na rynkach światowych związane z dolarem utrzymają się powrót w dolną strefę konsolidacji wydaje się być prawdopodobny.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym

Kurs euro do złotego w dalszym ciągu w okolicach 4,30,

a dokładniej dzisiaj o poranku za jedno euro trzeba zapłacić 4,293. Czy ten kurs euro utrzyma się na dłużej? Tutaj niestety nie jesteśmy aż tak przekonani do wybranego przez nas scenariusza, ale wydaje się on być mimo wszystko bardziej prawdopodobny niż wzrosty. Oceniamy że wybicie z trójkąta symetrycznego nastąpi dołem. Przy takim scenariuszu ruchu kursu euro ciekawym poziomem, który możnaby było wziąć pod uwagę przy dołączeniu się do spadków jest retest od dołu poziomu 4,27.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym

Kurs funta do złotego GBPPLN

Przejdźmy do ostatniej analizowanej przez nas pary walutowej - kursu funta do złotego GBPPLN. O poranku kurs funta to 4,9351. I tak jak w przypadku poprzednich kursów walut oceniamy, że para GBPPLN nie pozostanie na nim zbyt długo. Jeżeli spekulacje na temat negocjacji brexitowych będą wyglądały dalej tak samo to pary związane z funtem brytyjskim (funt do jena japońskiego, funt do dolara) powinny się umacniać. Na tej fali powinien również zyskać kurs funta do złotego GBPPLN, dlatego oceniamy że w niedługiej przyszłości powinniśmy być świadkami testu na szczyt 4,99, a może i nawet test 5,00, ewentualne jego przebicie. Docelowo według nas kurs powinien wrócić w obszar 4,92-4,93.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk