• Odbierz prezent
Kursy walut o poranku. Polski złoty (PLN) mocniejszy, rynek czeka na finalne wyniki wyborów w USA [Kurs euro, dolara, franka, funta]
Z artykułu dowiesz się:

- ile zapłacisz za najważniejsze waluty o poranku

- gdzie ulokowany jet opór na wykresie EUR/PLN

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podwyższoną zmienność na dolarze wraz ze spływaniem danych z kolejnych stanów w USA. Zmienność na głównej parze walutowej rzutuje nieco na wahania na EM/CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5584 PLN za euro, 3,9120 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2613 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0499 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,168% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynkach podbijają zmienność w rytm spływających danych z USA. Wedle ostatnich doniesień Trump wygrał w większości tzw. swing-states, m.in. na Florydzie o Ohio, co zbliża go do Bidena. Po początkowym wyraźnym wskazaniu Bidena głosy elektorskie zaczynają się zrównywać, a na rynku pojawia się coraz więcej depesz dot. potencjalnej niepewności w kolejnych dniach. Modele zaczynają przechylać się w stronę reelekcji Trumpa. W konsekwencji obserwujemy umocnienie się dolara. PLN reaguje proporcjonalnie na zmiany na głównej parze. EUR/PLN przetestował okolice 4,54 PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wydarzeń makro z rynku lokalnego. MF poda podaż na piątkową aukcję zamiany. W centrum uwagi pozostają wybory w USA.

Z rynkowego punktu widzenia widocznym jest, iż okolice oporu na 4,63 PLN zadziałały, a poprawa globalnego sentymentu pozwoliła na dynamiczną korektę wzrostową na PLN.

 

 

Nota prawna


Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk