• Odbierz prezent
Kursy walut o poranku euro dolara funta i franka - 23.10.2018. Dolar przed ważnym oporem! Czy funt odbije się?

Do 8:00 zostało jeszcze kilka minut. Przyglądnijmy się jak prezentują się we wtorkowy poranek kursy walut - euro dolara funta i franka do złotego.


Kurs dolara do złotego USDPLN - wracamy do wzrostów?

Za jednego dolara dzisiaj o poranku przed godziną 8:00 trzeba zapłacić 3,7465. Widać na wykresie, że dolar nie chce tak łatwo poddać się i od wczorajszego minimum na około 3,71 udało mu sie powrócić powyżej 3,74. Najważniejszymi miejscami dla kursu dolara w przypadku dalszych wzrostów będzie przebicie spadkowej linii, do której dolar do złotego już się mocno zbliżył oraz następnie poziom horyzontalny 3,7678. Przebicie tych poziomów może w późniejszym czasie zostać wykorzystane przez spekulantów do dołączania się do trendu wzrostowego.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym

Kurs euro do złotego EURPLN - w dalszym ciągu stagnacja

Euro o poranku kosztuje 4,2927 i od dłuższego czasu pozostaje w konsolidacji mniej więcej w obszarze 4,26-4,33. Czy to cisza przed burzą? I czeka nas mocne wybicie trójkąta symetrycznego kursu euro? Niekoniecznie. Poważne problemy gospodarcze niektórych Państw UE, w tym m.in. Włoch, Grecji czy Hiszpani mogą również odbić się czkawką rynkom wschodzącym, co w cale nie musi spowodować umocnienia się polskiej waluty.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym

Kurs funta do złotego GBPPLN

Funt szterling od kilku dni spada. Kilka minut przed 8:00 za jednego funta trzeba zapłacić 4,856 i jest to już spadek 10 groszy w przeciągu niecałych 2 tygodni. Kurs funta aktualnie znajduje się przy wzrostowej linii trendu, która według naszej opini może zostać spokojnie złamana w związku z narastającymi niepewnościami związanymi z Brexitem. Sprawdzimy za kilka dni czy tak się stało!

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym

Kurs franka do złotego CHFPLN

O poranku za jednego franka szwajcarskiego trzeba zapłacić 3,758 złotego. Spójrzmy jeszcze na wykres kursu franka. Znajduje się on między dwoma charakterystycznymi liniami - wzrostową i spadkową, przy czym wzrostowa jest bardziej stroma. W przypadku franka trzeba wziąc pod uwagę dwa scenariusze - wybicie w górę poziomu 3,769 lub wybicie dołem okolic 3,7305.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk