• Odbierz prezent
Kursy walut na rynku FX: USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN, CHF/PLN. Polski złoty traci - komentarz walutowy

Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy wielu kluczowych odczytów makro. O poranku opublikowane zostały dane z Wielkiej Brytanii, o 14:00 poznamy decyzję banku centralnego Węgier w sprawie stóp procentowych. Po południu uwaga inwestorów może się także skupić na indeksie zaufania konsumentów wg Conference Board, który poznamy o 16:00. O ile wczoraj, jak i dziś zmienność na rynku akcji jest podwyższona, tak nie można tego samego powiedzieć o rynku walutowym. Niewykluczone, że większe ruchy pojawią się dopiero jutro, kiedy poznamy decyzję Fed w sprawie stóp procentowych.

Oświadczenie zostanie wydane o godzinie 20:00, z kolei konferencja prasowa ma się rozpocząć 30 minut później. Patrząc na główną parę walutową, dzisiejsza sesja rozpoczęła się od spadków, które jednak szybko wyhamowały w rejonach poziomu 1,2110. Euro znajduje się aktualnie 0,12% pod kreską w ujęciu do dolara. Patrząc w krótkim terminie kluczowe dla EURUSD są jednak dwa poziomy, wsparciem pozostają okolice 1,2060, gdzie znajdują się zeszłotygodniowe minima, z kolei opór wypada w rejonach 1,2180. 

Dzisiejszy poranek przynosi nieznaczną słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci najmocniej w ujęciu do dolara, gdzie ruch na USDPLN wynosi 0,4%. Euro i funt umacniają się 0,3%, a frank szwajcarski 0,2%. We wtorek za dolara trzeba płacić 3,7468 zł, euro kosztuje 4,5440 zł, funt 5,1190 zł, a frank 4,2146. Na uwagę zasługuje para walutowa GBPPLN, gdzie od połowy stycznia obserwujemy próbę wybicia strefy oporowej przy 5,12-5,13 zł. W przypadku jej pokonania, droga w kierunku 5,23 zł, gdzie znajdują się zeszłoroczne szczyty, zostanie otwarta.   


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk