• Odbierz prezent
Kursy walut na rynku FX (frank, funt, dolar, euro). Polski złoty (PLN) bez większych zmian
Z artykułu dowiesz się:

  • jaka jest rentowność polskiego długu,
  • ile zapłacisz za przewalutowanie najważniejszych walut. 

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi stabilnego PLN oraz sygnał o wyhamowaniu wzrostu na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4700 PLN za euro, 3,6891 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1396 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9280 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,357% w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek nowego tygodnia handlu przyniósł potwierdzenie, iż dynamika dalszych zwyżek eurodolara zostanie najpewniej wyhamowana, a globalnie widoczne jest wyczekiwanie na potencjalną korektę. Co ciekawe w zakresie par związanych z PLN, wyraźnie, jedynie skorzystał na tym na parze USD/PLN, która spadła z 3,7440 do 3,6840 USD. Pozostałe zestawienia nie zostały wsparte słabszym USD (w myśl zasady im słabszy USD tym lepiej dla EM). W zakresie rynków akcyjnych taka tendencja widoczna jest od kilku tygodni. Na rynku długu widoczna była lekka korekta zwyżek rentowności z piątku. Lokalnie wydaje się iż coraz więcej uwagi rynek zaczyna poświęcać negocjacjom POL/HUN z Brukselą. Stanowiska zdają się zaostrzać, a przypomnijmy, iż scenariuszem bazowym miało być osiągnięcie kompromisu w zakresie zasad przyznawania funduszy.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest kluczowych wydarzeń makro z rynku krajowego. BGK przeprowadzi aukcję długu na rzecz funduszu anty-COVID19, a MF poda informacje dot. podaży długu na piątkową ofertę obligacji. W zakresie globalnego kalendarza warto przyjrzeć się fin. wskazaniu PKB dla Strefy Euro oraz odczytowi indeksu ZEW.

Z rynkowego punktu widzenia na PLN nie dzieje się zbyt wiele. EUR/PLN kontynuuje konsolidację nad 4,45 PLN.

 

 

Nota prawna


Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk