• Odbierz prezent
Kursy walut mogą dziś reagować na publikacje makroekonomiczne

Kursy walut mogą dziś znów podlegać istotnym wahaniom, a niektóre z nich zapewne będą reagować na publikację ważnych danych makroekonomicznych. Uwagę znów warto będzie zwrócić na dolara australijskiego.

 

Rynek opcji wskazuje dziś na umiarkowaną zmienność kursów walut. Silniejszych ruchów znów możemy spodziewać się na parach z dolarem australijskim. Tym razem waluta ta może dynamicznie reagować na publikację danych dotyczących PKB Australii. Podwyższona zmienność może być widoczna także w przypadku kursu dolara amerykańskiego, który do zdyskontowania będzie miał publikację indeksu ISM dla sektora przemysłowego w USA.  Podwyższona zmienność może być widoczna także na parach z jenem japońskim i funtem brytyjskim. Pary walutowe z najwyższą oczekiwaną zmiennością w perspektywie overnight to dziś:

  • AUD/USD (dolar australijski dolar amerykański) – 0,81%
  • GBP/JPY (funt brytyjski jen japoński) – 0,81%
  • GBP/AUD (funt brytyjski dolar australijski)  – 0,75%

Niższa zmienność może być widoczna na pojedynczych parach z euro i dolarem amerykańskim. Pary walutowe z najniższą oczekiwaną zmiennością w perspektywie overnight to dziś:

  • USD/JPY (dolar amerykański jen japoński) – 0,48%
  • EUR/CAD (euro dolar kanadyjski)  – 0,53%
  • EUR/AUD (euro dolar australijski) – 0,57%

 

 

Oczekiwana zmienność kursów walut

Oczekiwana zmienność kursów walut

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk