• Odbierz prezent
Kursy walut: kurs euro (EUR) do dolara (USD) mocno prze w górę; test wytrzymałości złotego (PLN)
fot. freepik.com

EURUSD prze w górę

Euro umacniało się wczoraj na fali kiepskich danych z USA oraz względnie dobrych z Niemiec. EURUSD podniósł się o ponad 75 pb. do 1,0250. Tym samym kurs odrabia straty z wtorku i dociera do lokalnych maksimów. Dzisiaj kluczowy dla kursu będzie raport z amerykańskiego rynku pracy. Naszym zdaniem jest spore prawdopodobieństwo pokazania wyniku poniżej prognoz, co stwarzałoby przestrzeń do dalszych wzrostów pary.

 

Kursy walut: kurs euro (EUR) do dolara (USD) mocno prze w górę; test wytrzymałości złotego (PLN)  - 1

 

Test wytrzymałości na EURPLN

Z podobnym przytupem jak w środę EURPLN rozpoczął ruch spadkowy już na początku sesji, tak samo dynamicznie podniósł się w czwartek chwilowo o ponad 3 gr do ponad 4,73. Ruch został jednak dosyć szybko zawrócony i krajowa waluta zakończyła dzień blisko 4,71, czyli tylko nieco ponad 1 gr powyżej otwarcia. W tle były wzrosty EURUSD i umocnienie czeskiej korony po informacji ze strony CNB o wstrzymaniu się z dalszymi podwyżkami stóp. Dziś spodziewamy się zniżek EURPLN w ramach pozycjonowania pod słaby raport NFP z amerykańskiego rynku pracy. Po publikacji danych z USA możliwa jest realizacja zysków, jednak nie spodziewamy się, by skala przeceny doprowadziła do przekroczenia szczytów z czwartku.


BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk