• Odbierz prezent
Kursy walut: Jen i Frank zyskały na przestrzeni tygodnia. Co wpłynie na kurs korony szwedzkiej?

Jen i frank zyskały na przestrzeni tygodnia, chociaż ruch na franku był wyraźniejszy. Szwajcarska waluta czeka na rozstrzygnięcia ws. Turcji (chociaż nie sposób wspomnieć o zaskakująco dobrym odczycie dynamiki PKB za II kwartał), podczas kiedy jen pozostaje w pewnym zawieszeniu pomiędzy faktem słabszego sentymentu wokół rynków wschodzących (chociaż ten w końcówce tygodnia zaczął się odwracać), a tym, że gorszy sentyment wokół Azji (relacje handlowe USA-Chiny) nie pozwala na wyraźniejsze odbicie walut tego regionu.


Wybory parlamentarne w Szwecji

Z walut skandynawskich korona szwedzka była najmocniejsza w grupie G-10, chociaż czwartkowy komunikat Riksbanku mógł nieco rozczarować. Bank obniżył swoje oczekiwania wobec podwyżek stóp procentowych, zamiast zwrotu sugerującego zacieśnienie w grudniu, pojawiło się sformułowanie dopuszczające przesunięcie nawet na luty. Dodatkowo w najbliższy weekend zaplanowane są wybory parlamentarne – mocna pozycja Szwedzkich Demokratów nie zostałaby odebrana najlepiej.

Słaba pozostała korona norweska, chociaż to może zmienić poniedziałkowy odczyt inflacji CPI, który będzie istotny w kontekście posiedzenia Norges Banku (20.09).


Nota prawna

Czytaj także: Dolar australijski AUD i nowozelandzki NZD wypadają dość słabo w ostatnich dniach

Waluty Antypodów (AUD, NZD) wypadły dość słabo w ostatnich dniach. To wina czynników politycznych (utrata większości parlamentarnej w Australii, spadające wskaźniki zaufania w Nowej Zelandii), ale i też fundamentalnych (podwyżki oprocentowania kredytów hipotecznych przez trzy kluczowe banki komercyj.. Czytaj
Dolar australijski AUD i nowozelandzki NZD wypadają dość słabo w ostatnich dniach

Notowania: CHFJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFJPY/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk