• Odbierz prezent
Kursy walut. Jak prezentuje się kurs polskiego złotego (PLN) względem euro, dolara, franka, funta i korony czeskiej?

Ile złotych kosztuje euro, frank, dolar, funt i korona czeska? Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą?

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) przez większą część dnia lekko zyskuje. Najwięcej za jedno euro dzisiaj płacono 4,5734 zł, a najmniej 4,5627 zł. Przed godziną 20 kurs EUR/PLN wynosi 4,5668 zł, zyskując symboliczne 0,03% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) dzisiaj zyskuje. Frank najmniej kosztował 4,3396 zł w godzinach porannych, a najwięcej 4,3507 zł w okolicach godziny 16. W tym momencie kurs CHF/PLN wynosi 4,3474 zł, co stanowi wzrost o 0,16% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

Wykres franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN  

 

Kurs funta wobec złotówki (GBP/PLN)

Kurs funta przez większą część dnia tracił względem polskiej waluty. Za jednego funta dzisiaj najmniej płacono w godzinach porannych 5,1454 zł, a najwięcej 5,1712 zł po godzinie 12. Kurs funta do złotego (GBP) w tej chwili znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 5,1641 zł.

 Wykres kursu funta do złotego

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj rośnie. Jeszcze rano dolar kosztował 4,2181 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Najwięcej za jednego dolara dzisiaj płacono 4,2414 zł w okolicach godziny 14. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,2354 zł, co stanowi wzrost o 0,35%.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

Polski złoty dzisiaj zyskuje względem korony czeskiej. Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) dzisiaj najwięcej wynosił 0,1663 zł, a najmniej 0,1648 zł. W tym momencie korona czeska kosztuje 0,1651 zł, co stanowi spadek o 0,65%.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

 Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Co wpłynęło dzisiaj na kursy walut?

Od rana napływały dane ze Strefy Euro. W I kwartale stopa bezrobocia we Francji wyniosła 7,8% wobec spodziewanych 8,4%. Wskaźnik CPI w Niemczech w kwietniu wzrósł o 0,9% r/r wobec prognozy 0,8%. W ujęciu m/m kwietniowy wskaźnik CPI wzrósł o 0,4% wobec prognozy 0,3%.

O godzinie 8.30 napłynęły dane ze Szwajcarii dotyczące inflacji. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI w kwietniu spadł o 1,3% m/m, a w ujęciu rocznym o 4%.

O godzinie 9 napłynęły kolejne dane ze Strefy Euro. Kwietniowy wskaźnik CPI w Hiszpanii wzrósł o 0,3% w ujęciu miesięcznym zgodnie z oczekiwaniami. W ujęciu rocznym spadł o 0,7%, co również było zgodne z prognozą. Wskaźnik HICP w Hiszpanii w kwietniu spadł o 0,7% wobec oczekiwanego spadku o 0,6%.

O godzinie 10 podano bilans handlowy Włoch za marzec. Wyniósł 5,685 mld. Według poprzedniego odczytu wynosił 6,086 mld.

O godzinie 14 napłynęły dane z polskiej gospodarki. W marcu saldo obrotów bieżących wyniosło 2,438 mld euro wobec prognozy 565 mln euro.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 22,833 mln wobec spodziewanych 25,1 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 1,981 mln wobec spodziewanych 2,5 mln.

Czytaj także: Zadeklarowani bezrobotni w USA, sprzedaż przemysłowa w Kanadzie, saldo obrotów bieżących w Polsce

7 maja 2020 roku otrzymaliśmy dane z rynku pracy oraz wskaźników cen w Stanach Zjednoczonych za kwiecień oraz informacje dotyczące sprzedaży przemysłowej w Kanadzie za marzec: Zadeklarowani wstępni bezrobotni: 2,981 mln (prognoza: 2,500 mln, poprzednio: 3,169 mln) Wnioski o zasiłek dla bezrobotnyc.. Czytaj
Zadeklarowani bezrobotni w USA, sprzedaż przemysłowa w Kanadzie, saldo obrotów bieżących w Polsce

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk