• Odbierz prezent
Kursy walut (euro, dolara, funta i franka) o poranku - piątek 14 grudnia 2018

14 grudnia w piątek rano sprawdźmy na jakich poziomach zatrzymały się główne kursy walut: euro, dolara, funta i franka do złotego.

Kurs euro EUR/PLN

Euro o poranku rośnie i aktualny kurs to już 4,3046. Jeżeli uda się przełamać rynkowi obecny poziom kursu euro bardzo możliwe będą dalsze wzrosty. Jak już wspominaliśmy kurs euro porusza się w kanale horyzontalnym między 4,25-4,35 i nic nie wskazuje narazie, żeby miał się wybić w jedną czy w drugą stronę. W przypadku wyjścia ponad 4,3046 kolejny opór dla kursu euro to dopiero 4,337.

Wykres kursu euro EUR/PLN na interwale 4-godzinnym
Wykres kursu euro EUR/PLN na interwale 4-godzinnym

Kurs dolara USD/PLN

Również kurs dolara rośnie dzisiaj o poranku. Wynosi on aktualnie 3,7934 i od dołka sprzed dwóch dni kurs dolara odbił się o prawie 3 grosze. Jeżeli utrzyma tendencję wzrostową to powinien po kolei przełamywać opory na poziomie 3,80 oraz 3,815. Kluczowe dla kursu dolara pozostają nastroje, wydawałoby się odległe, ale nie do końca, związane z wojną handlową USA-Chiny.

Wykres kursu dolara USD/PLN na interwale 4-godzinnym
Wykres kursu dolara USD/PLN na interwale 4-godzinnym

Kurs funta GBP/PLN

W przypadku kursu funta brytyjskiego mamy inną sytuację. Aktualny kurs funta to 4,7828 i od kilku godzin nie rośnie, a konsoliduje się w strefie 4,77-4,79. Od dołka z 10 grudnia kurs funta odbił się około 5 groszy, co było spowodowane spekulacjami oraz finalnie informacją na temat utrzymania swojego stanowiska przez szefową rządu Wielkiej Brytanii premier Theresę May. W przypadku kursu funta trzeba cały czas brać pod uwagę możliwość zdecydowanie większej zmienności w związku z napływającymi informacjami na temat Brexitu.

Wykres kursu funta GBP/PLN na interwale 4-godzinnym
Wykres kursu funta GBP/PLN na interwale 4-godzinnym

Kurs franka CHF/PLN

Tak jak w przypadku euro i dolara kurs franka szwajcarskiego rośnie w siłę. Obecnie jest to już kurs 3,812 i od dołka z nocy wykonał ponad 1 groszowy ruch w górę. Na poniższym wykresie kursu franka widzimy, że dotarł on do mocnej strefy oporu, gdzie może nastąpić odbicie w dół. Jeżeli jednak uda się przebić ten poziom atak na szczyt w okolicach 3,83 powinien być w najbliższych tygodniach realny.

Wykres kursu franka CHF/PLN na interwale 4-godzinnym
Wykres kursu franka CHF/PLN na interwale 4-godzinnym

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk