• Odbierz prezent
Kursy walut: dolara, euro, funta i franka - wahania nawet do 14 groszy w dwa dni!

Jak co tydzień przyglądnijmy się zachowaniu w ostatnim tygodniu głównych kursów walutowych - dolara, euro, funta i franka do polskiego złotego. Był to tydzień bardzo burzliwy, dlatego warto sprawdzić jak zakończyły sie notowania poszczególnych kursów walutowych.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Kurs dolara do złotego USDPLN

W mijającym tygodniu kurs dolara rozpoczął notowania ceną 3,7861, a zakończył praktycznie identyczną ceną 3,7817. Kurs maksymalny oraz minimalny dolara wyniósł odpowiednio 3,8363 oraz 3,7695. Maksymalne odchylenie kursu dolara w ostatnim tygodniu to 6,68 grosza.

Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna kursu dolara do złotego USDPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna

kursu dolara do złotego USDPLN

Przejdźmy teraz do wykresu kursu dolara do złotego USDPLN. Widać na nim, że kurs dolara nie przebił szczytu w okolicach 3,84. Mamy więc do czynienia z formacją klasyczną podwójnego szczytu (czytaj art. Formacja podwójnego szczytu). Kurs dolara zbliża się do linii trendu, pozostało już zaledwie 2 grosze. Czy będziemy świadkami odbicia od linii trendu czy może jednak silniejszy okaże się sygnał podwójnego szczytu zapowiadający mocniejsze spadki? Możliwe że wszystko rozegra sie już w najbliższym tygodniu.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat spekulacji w oparciu o linię trendu koniecznie obejrzyj ten film

https://www.youtube.com/watch?v=2HED_HZpdAw

Kurs euro do złotego EURPLN

Kurs euro w mijającym tygodniu otworzył się ceną 4,2845. Na zakończenie tygodnia w piątek wieczór za jedno euro trzeba było zapłacić 4,3155. Kurs maksymalny oraz minimalny euro wyniósł odpowiednio 4,3173 oraz 4,2812. Maksymalne odchylenie kursu euro wyniosło tylko 3,61 grosza, więc nie za dużo, co też potwierdza, że ten kurs walutowy jest bardzo stabilny.

Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna kursu euro do złotego EURPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna

kursu euro do złotego EURPLN

Ciekawie sytuacja kursu euro do złotego EURPLN prezentuje się na wykresie. Po fałszywym wybiciu w górę kursu euro kilkanaście dni temu cena wróciła z powrotem do trójkąta symetrycznego (czytaj art. Czy warto inwestować w oparciu o formację trójkąta symetrycznego?). Wczoraj jednak już po raz drugi cena wybiła sie z powrotem w górę z wspomnianego trójkąta. Może to oznaczać, że w przyszłości kurs euro będzie rósł. Czy tak rzeczywiście będzie? Sprawdzimy za około tydzień czasu!

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Kurs funta do złotego GBPPLN niesamowicie zmienny

W mijającym tygodniu kurs funta do złotego GBPPLN otworzył się ceną 4,8923, a zamknął 4,8486. Kurs minimalny oraz maksymalny funta wyniósł odpowiednio 4,8197 oraz 4,9575. Maksymalne odchylenie kursu funta wyniosło bagatela 13,78 grosza! Duże spadki, a zarazem wahania zostały spowodowane informacjami napływającymi z Wielkiej Brytanii na temat Brexitu.

Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna kursu funta do złotego GBPPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna

kursu funta do złotego GBPPLN

Zobaczmy jeszcze jak sytuacja kursu funta prezentuje się na wykresie. Po informacjach z Wielkiej Brytanii kurs funta w ciągu zaledwie kilku godzin spadł z poziomu 4,95 na 4,82!. Był to potężny spadek, który może zapowiadać dalsze osłabianie się brytyjskiej waluty. W piątek dodatkowo byliśmy świadkami retestu poziomu linii trendu(zaznaczony na wykresie kołem), po którym kurs funta z powrotem wrócił do spadków.

Jeżeli jesteś zainteresowany krótką analizą fundamentalną na temat osłabiania sie brytyjskiej gospodarki, która może niekorzystnie wpłynąć na kurs funta zapraszamy do lektury tego artykułu.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym

Kurs franka do złotego CHFPLN w dalszym ciągu w trendzie wzrostowym

Na sam koniec sprawdźmy jeszcze jak kształtował się kurs franka do złotego CHFPLN w mijającym tygodniu. Kurs franka otworzył się ceną 3,7618, a w piątek wieczorem zamknął 3,7813. Kurs maksymalny i minimalny franka wyniósł odpowiednio 3,7959 oraz 3,7477. Maksymalne odchylenie kursu franka w mijającym tygodniu wyniosło 4,82 grosza. W związku z dość napiętą sytuacją w Europie kurs franka zachowywał się nadzwyczaj stabilnie.

Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna kursu franka do złotego CHFPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna

kursu franka do złotego CHFPLN

Przejdźmy jeszcze do wykresu kursu franka. Cena franka przetestowała poziom 3,7315 i nie zdołała go przebić. W dalszym ciągu pozostaje w obszarze overbalance, zgodnie z czym w dalszym ciągu jesteśmy w trendzie wzrostowym. Chcesz sprawdzić na czym polega metoda overbalance? Tutaj znajdziesz wszystkie materiały związane z OB overbalalance.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk