• Odbierz prezent
Kursy walut dolara, euro, funta i franka nie przekraczają 5 groszowych wahań. Oznaka stabilności czy cisza przed burzą?

Sprawdźmy jak w pierwszym tygodniu grudnia kształtowały się główne kursy walut - dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego do polskiego złotego. Mimo iż tydzień obfity był w wiele publikacji makroekonomicznych na rynku walutowym pojawiły się nieznaczne wahania wybranych kursów walut. Na zakończenie tygodnia kurs euro to 4,29 , kurs dolara - 3,76 , kurs funta - 4,79, kurs franka - 3,80 .

Spread już od 0,0 pipsów

 

 SPRAWDŹ

 

Kurs dolara do złotego USDPLN

Kurs dolara do złotego w minionym tygodniu otworzył się notowaniami 3,7825, a zakończył na poziomie 3,7606. Maksymalny oraz minimalny poziom kursu dolara w kończącym się tygodniu to odpowiednio 3,7907 oraz 3,7471. Maksymalne odchylenie kursu dolara amerykańskiego wyniosło więc 4,37 grosza.

Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna kursu dolara do złotego USDPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna

kursu dolara do złotego USDPLN

Sytuacja kursu dolara wygląda bardzo ciekawie na wykresie. Widać, że dolar próbuje przebijać dolną linię trójkąta symetrycznego. Tak wprawdzie  formacja ta została już naruszona, dlatego bardzo możliwe że w przyszłym tygodniu będzie świadkami spadków dolara do złotego. W przypadku takiego scenariusza test kursu dolara w okolicy 3,73 wydaje się być bardzo prawdopodobny. Kolejnymi waznym poziomami dla dolara będą 3,70 oraz 3,63.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym

Kurs euro do złotego EURPLN

Kurs euro do złotego pierwszy tydzień grudnia rozpoczął ceną 4,2863, a zakończył na poziomie 4,2913. Maksymalny oraz minimalny kurs euro w minionym tygodniu to odpowiednio 4,2932 oraz 4,2670. Maksymalne odchylenie kursu euro wyniosło zaledwie 2,62 grosza.

Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna kursu euro do złotego EURPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna

kursu euro do złotego EURPLN

Na wykresie kursu euro nie wydarzyło sie w ostatnim tygodniu nic nadzwyczajnego. Byliśmy świadkami odbicia się kursu euro od strefy 4,27, co można było się spodziewać. W ostatnich kilkunastu tygodniach jest to strefa nie do przełamania dla kursu euro. W dalszym ciągu kanał wyrysowany przez kurs euro między 4,25 a 4,35 nie zostaje przełamany. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Może jeszcze pod koniec tego roku uda się przełamać jedną ze wspomnianych stref.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym

Kurs funta do złotego GBPPLN

Kurs funta rozpoczął pierwszy tydzień grudnia ceną 4,8175, a zakończył notowaniami 4,7912. W przeciągu minionego tygodnia kursowi funta udało się osiągnąć maksymalnie poziom 4,8279, a minimum zostało ustalone na 4,7783. Maksymalne więc odchylenie kurs funta w ostatnim tygodniu to 4,96 grosza.

Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna kursu funta do złotego GBPPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna

kursu funta do złotego GBPPLN

Jak na spore zawirowania związane z Brexitem kurs funta do złotego zachowywał się nadzwyczaj stabilnie. Nie mieliśmy odbicia w górę kursu, ale też brakło kontynuacji ruchu w dół. Na wykresie widać, że kurs nie może efektywnie przebić strefy 4,78, która jeżeli nie zostanie przebita w najbliższych dwóch tygodniach może okazać się dobrą strefą wsparcia dla ruchu w górę.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym

Kurs franka do złotego CHFPLN

Frank szwajcarski do złotego rozpoczął ostatni tydzień ceną 3,7832, a zakończył na poziomie 3,8006. Kurs franka swoje maksimum oraz minimum osiągnął odpowiednio na poziomach 3,8011 oraz 3,7649. Maksymalne wahania kursu franka jakie miały miejsce na początku grudnia to 3,62 grosza.

Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna kursu franka do złotego CHFPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, maksymalna, minimalna
kursu franka do złotego CHFPLN

Zobaczmy jeszcze na sam koniec na wykres kursu franka. Widzimy, że frank pozostaje najmocniejszą walutą w ostatnich tygodniach w porównaniu do polskiego złotego. Poziom overbalance jaki wyznaczyliśmy kilkanaście tygodni temu nie został przebity. Sugeruje to, że kurs franka może rosnać dalej w górę. Oceniamy, że w najbliższym czasie nie będziemy mieli do czynienia ze spadkami.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk