• Odbierz prezent
Kursy walut dolara, euro, funta i franka jednak dalej się osuwają. Sprawdzamy aktualne kursy

Rozpoczynamy kolejny dzień na rynkach finansowych. Mamy dzisiaj 12 dzień kwietnia, jest godzina 9:15. Zobaczmy czy wczorajsza nocka przebiegła pod dyktando korekty wzrostowej na parach USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN oraz CHF/PLN. A może mamy powrót do spadków? Wszystko wyjaśni się na poniższych wykresach.

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

 

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara w piątkowy poranek znalazł się znów poniżej 3,80. Jest to dokładnie 3,794 złotego. Jednak dno, które zostało uformowane wczoraj przez kurs dolara bardzo możliwe, że będzie dzisiaj testowane. Jak widać na wykresie kursu dolara do złotego średnia krocząca stanowi doskonałe wsparcie w dalszym ruchu spadkowym.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego na interwale H4

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro w ostatnią noc naruszył poziom 4,275 złotego. Spadł nawet chwilowo do 4,273. Aktualny kurs euro to 4,283 złotego. Jest to identyczny kurs euro jaki mieliśmy wczoraj późnym wieczorem. W dalszym ciągu jesteśmy poniżej linii średniej kroczącej oraz wczoraj w nocy mieliśmy kolejną próbę przełamania 4,275. Czy to oznaka, że w najbliższym czasie kurs euro będzie dalej spadał? Nie jest to wykluczone.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego na interwale H4

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta tak samo jak dolar i euro w nocy powrócił do spadków, aktualnie zatrzymując się na poziomie 4,999 złotego. Średnia krocząca kursu funta nie została naruszona, zadziałała jak trampolina, od której funt do złotego odbił się w dół. Obecnie jesteśmy świadkami testu lokalnego dołka na parze GBP/PLN. W razie jego przebicia kolejnym ważnym horyzontalnym poziomem będzie już 4,90-4,91, a więc poziom około 5 groszy poniżej obecnej ceny.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale H4

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka tak samo jak jego poprzednicy spada i obecnie wynosi 3,786 złotego.  Do lokalnego dołka brakuje około 1 grosza. W dalszym ciągu jesteśmy bardzo daleko od linii średniej kroczącej, co może sugerować, że największe spadki dopiero przed nami. Trzeba również brać pod uwagę scenariusz, w którym spadki zostaną poprzedzone korektą wzrostową, która potencjalnie może zatrzymać się właśnie w okolicy czerwonej linii średniej kroczącej kursu franka szwajcarskiego CHF/PLN.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale H4

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk