• Odbierz prezent
Kursy walut dolara euro funta i franka do złotego w weekend. Jak zakończył sie ostatni tydzień?

Przyglądnijmy się jak wyglądały notowania głównych par walutowych - euro dolara funta oraz franka do polskiego złotego. Dla porównania maksymalne wahania w ostatnich 3 tygodniach to 7 groszy, 9 groszy oraz 12 groszy. A jak wypadł ten tydzień?

Zgarnij książkę Zawód Inwestor giełdowy. Nowe ujęcie w promocyjnej cenie

Sprawdź promocje!

 

Kurs dolara do złotego USDPLN

W ostatnim tygodniu kurs dolara USDPLN otworzył się ceną 3,6973. Maximum oraz minimum to odpowiednio 3,7083 oraz 3,6360. Zakres wahań w tym okresie to zaledwie 7,2 grosza. Na koniec tygodnia kurs zamyka się notowaniami 3,6649.
Wykres tygodniowy kursu dolara do złotego USDPLN
Wykres tygodniowy kursu dolara do złotego USDPLN

Spójrzmy na wykres. Widać, że poziom 3,80, który kilka lat temu działał jako doskonałe wsparcie dla wzrostów(od połowy 2015r do 2017) teraz zgodnie z zasadą ZZB - Zasada Zmiany Biegunów jest oporem dla wzrostów, a wsparciem dla ruchu w dół.


Kurs euro do złotego EURPLN

Przejdźmy teraz do pary euro do złotego. Kurs euro ostatni tydzień w dniu 17.09.18 startuje ceną 4,3004, a kończy w piątek wieczorem praktycznie tym samym notowaniem - 4,3054. Max oraz min kurs euro do złotego EURPLN w ostatnim tygodniu to 4,3098 oraz 4,2809. Wahania w przypadku tej pary walutowej to niecałe 3 grosze.
Wykres tygodniowy kursu euro do złotego EURPLN
Wykres tygodniowy kursu euro do złotego EURPLN

Widać z wykresu, że kurs euro do złotego EURPLN respektuje bardzo dobrze , wręcz idealnie linię trendu. W ostatnim tygodniu cena zeszła do okolic 4,28, zostawiła cień i odbiła się w górę.

Kurs funta do złotego GBPPLN

Nastąpną parą walutową, którą sprawdzamy pod koniec upływającego tygodnia to funt do złotego GBPPLN. Funt otwiera ostatni tydzień ceną 4,8359, a kończy 4,7930. Maksymalny poziom oraz minimalny to odpowiednio 4,8552 i 4,7817, więc zakres wahań to około 7,3grosza.
Wykres tygodniowy kursu funta do złotego GBPLN
Wykres tygodniowy kursu funta do złotego GBPLN

Funt do złotego GBPPLN ma problem z przebiciem w górę poziomu 4,85. Narastające niepewności związane z Brexit'em, o których możesz poczytać w tym artykule mogą sprawić, że poziom 4,85 nie zostanie przezwyciężony.

Czytaj także: Kurs funta do dolara GBPUSD - gwałtowna korekta może potrwać! Wykres tygodnia

Czarna świeca, jaka wyrysowała się w końcu tygodnia nie wygląda dobrze. Mamy wyraźny powrót do wcześniejszego kanału. Szukasz jakiegoś kursu walutowego? Znajdziesz go tutaj! Dynamika spadku powoduje, że strefa wsparcia przy 1,3042-80 może być zagrożona. Wykre dzienny kursu funta brytyjskiego do do.. Czytaj
Kurs funta do dolara GBPUSD - gwałtowna korekta może potrwać! Wykres tygodnia

Kurs franka do złotego CHFPLN

Na sam koniec jak co tydzień sprawdzamy franka do złotego CHFPLN. W mijającym tygodniu cena otwarcia oraz cena zamknięcia kursu franka szwajcarskiego to odpowiednio 3,8225 oraz 3,8215 i jak widać różniły się nieznacznie. Maksimum i minimum franka w tym tygodniu - 3,8343 oraz 3,7855. Wahania nie przekroczyły 5 groszy.
Wykres tygodniowy kursu franka szwajcarskiego do złotego CHFPLN
Wykres tygodniowy kursu franka szwajcarskiego do złotego CHFPLN

Jak w przypadku kursu euro do złotego EURPLN frank respektuje linię trendu, pokazaną na wykresie. Długoterminową analizę kursu franka do złotego CHFPLN znajdziesz pod tym linkiem.

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk