• Odbierz prezent
Kursy walut dolara euro franka i funta do złotego zdecydowanie stabilniej w ostatnim tygodniu!

Jak co tydzień robimy krótkie podsumowanie tygodnia kursów głównych walut do polskiego złotego - dolara euro funta oraz franka. Tydzień temu maksymalne wahania wyniosły 9 groszy, dwa tygodnie temu 12 groszy. A jak w tym tygodniu wyglądała sytuacja?

Dołączam do 1000 inwestorów prenumerujących FXMAG

 

Kurs dolara do złotego - USDPLN

Cena dolara otworzyła się na początku tygodnia notowaniami 3,7283 złotego. W przeciągu całego tygodnia udało się spaść parze USDPLN do poziomu 3,6660, a maksimum zostało osiągnięte na 3,7484. Wahania kursu przekroczyły więc delikatnie 8 groszy. W piątek wieczór notowania dolara do złotego kończą tydzień na poziomie 3,7001. I jest to punkt odniesienia dla wszystkich kantorów ustalających kurs kupna i sprzedaży na ten weekend.

Wykres tygodniowy kursu dolara do złotego USDPLN
Wykres tygodniowy kursu dolara do złotego USDPLN

Czytaj także: Kontrowersyjny polski spekulant. Wywiad z Rafałem Zaorskim

Rafał Zaorski  - Przedsiębiorca, Inwestor Indywidualny, założyciel fundacji Trading Jam Session. Zasłynął z pokazywania swoich zagrań i spektakularnych transakcji. W ciągu 24h na rynku walutowym zarobił 2,5 mln złotych.   Co było pierwsze w twoim życiu, pierwsza transakcja, pierwsze przedsiębior.. Czytaj
Kontrowersyjny polski spekulant. Wywiad z Rafałem Zaorskim

 

Kurs euro do złotego - EURPLN

Kurs EURPLN otworzył się w poniedziałek ceną 4,3086. Maksimum oraz minimum w przeciągu tygodnia to odpowiednio 4,3223 oraz 4,2967. Wahania na tej parze walutowej w przeciągu tygodnia to zaledwie 2,5 grosza. Euro kończy tydzień ceną 4,3003 złotego.

Wykres tygodniowy kursu euro do złotego EURPLN
Wykres tygodniowy kursu euro do złotego EURPLN


Kurs franka do złotego - CHFPLN

Przejdźmy teraz do pary frank szwajcarski polski złoty. Notowania tej pary rozpoczęły sie kursem 3,8490. Maksimum oraz minimum w ostatnim tygodniu to 3,8625 i 3,7927, wahania w przypadku franka do złotego wyniosły prawie 7 groszy. Frank do złotego CHFPLN kończy tydzień kursem 3,8253.

Wykres tygodniowy kursu franka do złotego CHFPLN
Wykres tygodniowy kursu franka do złotego CHFPLN

Czytaj także: Kurs funta do złotego GBPPLN po 4,83. Aktualna sytuacja na interwale D1. Sprawdzamy też wykres funta do euro i dolara

4 sierpnia na łamach portalu fxmag.pl sygnalizowałem potencjalny scenariusz na parze GBPPLN (czytaj tutaj). Najbardziej prawdopodobnym były wzrosty i zamknięcie świecy dziennej w okolicach maksimum.  Świeca zamknęła się powyżej 3,78, tym samym potwierdzając sygnał do zajęcia długiej pozycji. Jeżeli.. Czytaj
Kurs funta do złotego GBPPLN po 4,83. Aktualna sytuacja na interwale D1. Sprawdzamy też wykres funta do euro i dolara


Kurs funta do złotego - GBPPLN

Na koniec przyglądnijmy się ostatniej głównej parze walutowej w stosunku do polskiego złotego. Kurs funta do złotego otworzył sie w mijającym tygodniu ceną 4,8174. Maksimum oraz minimum to odpowiednio 4,8553 oraz 4,8128. Wahania w tym przypadku ledwo ponad 4 grosze. GBPPLN kończy tydzień ceną 4,8320.

Wykres tygodniowy kursu funta do złotego GBPPLN
Wykres tygodniowy kursu funta do złotego GBPPLN

 

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk