• Odbierz prezent
Kursy kryptowalut mocno pospadały w weekend! Ile dolarów zapłacimy za Bitcoina, Ethereum, Litecoina i Ripple 19 kwietnia?

W weekend na rynku kryptowalut dużo się działo. W niedzielę miały miejsce mocne spadki, jednak kursy odrobiły część strat. Ile straciły kryptowaluty w ciągu ostatnich trzech dni? Ile dolarów zapłacimy za Bitcoina, Ethereum, Litecoina i Ripple w poniedziałek wieczorową porą?

 

Kurs Bitcoina (BTC/USD)

W ubiegłym tygodniu kurs Bitcoina zaliczył najwyższy poziom w historii, kiedy za 1 BTC najwięcej płacono 64 830 USD. W niedzielę kurs znanej kryptowaluty mocno spadł. Za 1 Bitcoina najmniej płacono 52 864 USD. Od tego momentu odrobił część strat. W poniedziałek po godzinie 20 Bitcoin kosztuje 55 657 USD. Na przestrzeni ostatnich trzech dni kurs Bitcoina stracił blisko 10%. W ślad Bitcoina poszły też pozostałe kryptowaluty.

 Kurs BTC

Źródło: Finviz.com

 

Kurs Ethereum (ETH/USD)

Kurs Ethereum w ubiegłym tygodniu przekroczył 2500 USD. W niedzielę, podobnie jak w przypadku Bitcoina, również ta kryptowaluta zaliczyła mocny spadek. Za 1 ETH wówczas najmniej płacono 1981 USD. W poniedziałek po godzinie 20 Ethereum kosztuje 2167 USD. W ciągu ostatnich dni kurs Ethereum stracił blisko 12%.

 Wykres ETH

Źródło: Finviz.com

 

Kurs Litecoina (LTC/USD)

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku Litecoina, który w ubiegłem tygodniu również mocno zyskiwał. W sobotę kurs Litecoina sięgnął nawet poziomu 335 USD. W poniedziałek po godzinie 20 za Litecoina płacimy 264 USD. Na przestrzeni ostatnich trzech dni kurs Litecoina spadł o ponad 14%.

 Wykres kursu LTC

Źródło: Finviz.com

 

Kurs Ripple (XRP/USD)

Na kursie kryptowaluty Ripple duża zmienność nie zaskakuje. Z perspektywy ostatnich trzech dni to właśnie Ripple traci najmocniej wśród najpopularniejszych kryptowalut. W tym ujęciu spadek wynosi ponad 17%. W poniedziałek po godzinie 20 kurs XRP/USD wynosi 1,3665 USD.

Kurs XRP/USD

Źródło: Finviz.com

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk