• Odbierz prezent
Funt i frank lekko zniżkują. Ile złotych (PLN) zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), funta (GBP) i franka (CHF) w piątek po południu?

Jak kształtują się kursy walut w piątek po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

O godzinie 8 napłynęły dane z Wielkiej Brytanii. Sprzedaż detaliczna w sierpniu wzrosła o 0,8% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,7%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 2,8% wobec prognozy wzrostu o 3%. Bazowa sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,6% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,4%. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 4,3% wobec prognozy 4,2%.

O tej samej godzinie poznaliśmy dane z Niemiec dotyczące inflacji. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI w sierpniu w ujęciu miesięcznym wyniósł 0% wobec prognozy -0,1%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 1,2% wobec prognozy spadku o 1,4%.

O godzinie 10 podano dane z polskiej gospodarki. Produkcja przemysłowa w sierpniu wzrosła o 1,5% r/r wobec prognozy wzrostu o 2,8%. Wskaźnik PPI w sierpniu spadł o 1,2% r/r wobec spodziewanego spadku o 1%.

O godzinie 16 napłynęły dane z USA dotyczące nastrojów konsumentów, które wypadły lepiej od oczekiwań. Wskaźnik nastroju konsumentów Michigan we wrześniu wyniósł 78,9 pkt wobec prognozy 75 pkt. Ostateczny indeks nastrojów konsumentów Michigan we wrześniu wyniósł 73,3 pkt wobec spodziewanych 67,8 pkt.

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu odniesienia. Po godzinie 16 kurs EUR/PLN wynosi 4,4549 zł. Najmniej za jedno euro płacono 4,4480 zł w godzinach porannych, a najwięcej 4,4606 zł po godzinie 14.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) też znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia. Po godzinie 16 kurs USD/PLN wynosi 3,7613 zł. Najmniej za dolara płacono 3,7481 zł około godziny 9, a najwięcej 3,7702 zł po godzinie 14.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs franka wobec polskiej waluty (CHF/PLN)

Frank dzisiaj lekko traci względem polskiego złotego. Najmniej za jednego franka płacono 4,1286 zł około godziny 9, a najwięcej 4,1416 zł po godzinie 12. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1311 zł, co stanowi spadek o 0,21% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,19% względem poprzedniego poziomu zamknięcia. Po godzinie 16 wynosi 4,8695 zł. Najmniej za funta płacono 4,8620 zł około godziny 9, a najwięcej 4,89 zł około godziny 13.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk