• Odbierz prezent
Kursy funta (GBP) i dolara (USD) poleciały w dół. Polski złoty (PLN) umacnia się

W czwartek polski złoty (PLN) umacnia się względem głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), franka (CHF) i funta (GBP)?

 

O godzinie 13.45 ogłoszono decyzję EBC w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy, które wypadły słabiej od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 5,757 mln wobec prognozy 5,335 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 853 tys. wobec spodziewanych 725 tys.  

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

W czwartek kurs funta brytyjskiego spada względem polskiego złotego. Funt najwięcej kosztował 4,9079 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,8442 zł około godziny 15. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,8512 zł, co stanowi spadek o 1,05% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Dolar amerykański też traci względem polskiego złotego. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,6697 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,6426 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar traci 0,73% względem polskiej waluty.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN 

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na minusie o 0,30% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie frank kosztuje 4,1133 zł. W dzisiejszym dniu za jednego franka najwięcej płacono 4,1258 zł, a najmniej 4,1079 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku euro. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na symbolicznym minusie o 0,11% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Za jedno euro dzisiaj najwięcej płacono 4,4343 zł, a najmniej 4,42 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk