• Odbierz prezent
Kursy funta (GBP) i dolara (USD) pną się w górę. Polski złoty (PLN) osłabia się. Ile złotych zapłacimy za euro i franka?

W czwartek na rynek tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. W dzisiejszym dniu główne waluty umacniają się względem polskiego złotego (PLN). Ile złotych zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), franka (CHF) i funta (GBP) na rynku walutowym Forex w godzinach popołudniowych?

 

O godzinie 14.30 poznaliśmy dane z rynku pracy w USA. Wypadły one słabiej od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 5,271 mln wobec prognozy 5,061 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych również okazała się wyższa niż się spodziewano i wyniosła 965 tys. wobec prognozy 785 tys. Słabsze dane sprzyjają jednak umacnianiu się amerykańskiej waluty.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) pnie się w górę. Dolar najmniej kosztował 3,7272 zł do południa, a najwięcej 3,7556 zł około godziny 15. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7526 zł, co stanowi wzrost o 0,47% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

W czwartek w godzinach popołudniowych wśród głównych walut najmocniej względem polskiego złotego (PLN) zyskuje funt brytyjski (GBP). Za jednego funta najmniej płacono 5,0875 zł do południa. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,1239 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym kurs funta do złotego jest notowany na plusie o 0,56% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na lekkim plusie o 0,20% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie frank kosztuje 4,2158 zł. Najwięcej za franka płacono 4,2178 zł, a najmniej 4,1947 zł około godziny 13.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 5,5451 zł. Za jedno euro najmniej płacono 4,5336 zł do południa, a najwięcej 4,5519 zł około godziny 15.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub inne waluty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk