• Odbierz prezent
Kursy funta, franka i dolara najwyżej! Euro i korona czeska też rosną. Złoty zmiażdżony

Polski złoty dzisiaj traci względem głównych walut, a także wobec korony czeskiej. Ile zapłacimy za te waluty w środę po południu?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 16 euro zyskuje 0,37% względem złotego. W tym momencie kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4646 zł. Najwięcej za jedno euro dzisiaj płacono 4,4745 zł, a najmniej 4,4382 zł.

Wykres kursu euro względem złotego w trakcie tego tygodnia przedstawia poniższy wykres.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta względem złotówki (GBP/PLN)

Kurs funta rośnie o 0,55% względem polskiej waluty. Za jednego funta dzisiaj najmniej płacono 4,9495 zł do południa. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9908 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum, a także najwyższy poziom od początku tego tygodnia.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

 Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara wobec złotego (USD/PLN)

Jeszcze mocniej względem złotego dzisiaj zyskuje dolar. Kurs dolara do złotego (USD/PLN)  najmniej wynosił 3,9364 zł. Po godzinie 16 kurs USD/PLN wynosi 3,9806 zł, co stanowi wzrost o 0,78%. Jest to najwyższy poziom w tym tygodniu.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Wśród głównych walut największym wygranym względem złotego jest dzisiaj frank. Kurs franka  do złotego (CHF/PLN) dzisiaj najmniej wynosił 4,1478 zł.  Po godzinie 16 frank kosztuje 4,1861 zł, co stanowi wzrost o 0,87% względem wczorajszego poziomu zamknięcia na rynku Forex. Kurs franka również znajduje się w tym momencie na najwyższym poziomie w tym tygodniu.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

Korona czeska też dzisiaj zyskuje względem polskiej waluty. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1669 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 0,1683 zł we wczesnych godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1677 zł, co stanowi wzrost o 0,43%.

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Co wpłynęło na kursy walut w środę?

O godzinie 8 napłynęły dane z Wielkiej Brytanii dotyczące inflacji. Majowy wskaźnik CPI wyniósł 0% w ujęciu miesięcznym wobec prognozy -0,1%, a w ujęciu rocznym 0,5% zgodnie z oczekiwaniami.

O godzinie 11 poznaliśmy dane ze Strefy Euro dotyczące inflacji. Majowy wskaźnik CPI wyniósł -0,1% w ujęciu miesięcznym zgodnie z prognozą, a w ujęciu rocznym 0,1%, co również było zgodne z szacunkami. Bazowy wskaźnik CPI w maju wyniósł 0% wobec spodziewanych 0,8% w ujęciu miesięcznym, a w ujęciu rocznym 0,9% zgodnie z prognozą.

O  godzinie 14.30 napłynęły dane z USA. Liczba pozwoleń na budowę wzrosła o 14,4% m/m. Jest to zdecydowanie lepszy wynik od poprzedniego, kiedy spadek wynosił 21,4%. W maju wydano 1,22 mln pozwoleń na budowę. Jest to jednak nieco słabszy wynik od szacunków na poziomie 1,228 mln. W maju liczba rozpoczętych budów domów wyniosła 0,974 mln wobec spodziewanych 1,095 mln. Liczba ta wzrosła o 4,3% m/m. Dla porównania miesiąc wcześniej miał miejsce spadek o 26,4%.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk