• Odbierz prezent
kurs franka kurs euro kurs dolara kurs funta

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych płacimy za euro, franka, funta i dolara na rynku Forex we wtorek 21 kwietnia?

 

Kurs euro do złotego

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) dzisiaj zyskuje. Najmniej za jedno euro dzisiaj płaciliśmy 4,5213 zł, a najwięcej 4,5377 zł. Po godzinie 19 kurs EUR/PLN znajduje się w okolicach dzisiejszego maksimum i wynosi 4,5379 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem złotówki

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) też dzisiaj zyskuje. Za jednego franka dzisiaj najmniej płacono 4,2992 zł, a najwięcej 4,3167 zł. W tym momencie kurs CHF/PLN wynosi 4,3103 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dolara, który też zyskuje względem polskiej waluty. Dolar najmniej dzisiaj kosztował 4,1808 zł, a najwięcej 4,1935 zł. W tej chwili kurs USD/PLN wynosi 4,1824 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty

Złotówka natomiast dzisiaj zyskuje w stosunku do funta. Za jednego funta najwięcej dzisiaj płacono 5,1944 zł, a najmniej 5,1190 zł. W tej chwili kurs GBP/PLN wynosi 5,1329 zł

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

 Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

O godzinie 8 podano dane z Wielkiej Brytanii z rynku pracy. Średnie wynagrodzenia w lutym wzrosły o 2,9% z wyłączeniem premii, a z ich uwzględnieniem o 2,8%. Prognoza zakładała wzrost o 3%. Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 4% wobec prognozy 3,9%. Pozytywnym zaskoczeniem dla rynku okazały się dane o zasiłkach dla bezrobotnych w marcu. Liczba wniosków wyniosła 12,1 tysięcy wobec prognozy 172,5 tysięcy.

Czytaj także: Wielka Brytania- całkiem niezłe dane ! Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, stopa bezrobocia, średnie wynagrodzenie

Pakiet danych z Wielkiej Brytanii: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych: 12,1 tyś. (Prognozowano: 172,5 tyś., poprzednio: 17,3 tyś.) Zmiana zatrudnienia 3m/3m: 172 tyś. (Prognozowano: 100 tyś., poprzednio: 184 tyś.) Stopa bezrobocia: 4,0% (Prognozowano: 3,9%, poprzednio: 3,9%) Średnie wynagrodzeni.. Czytaj
Wielka Brytania- całkiem niezłe dane ! Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, stopa bezrobocia, średnie wynagrodzenie

O godzinie 10 podano dane z Polski. Produkcja przemysłowa w marcu spadła o 2,3% r/r. Prognoza zakładała spadek o 2,1% r/r. Wskaźnik dóbr produkcyjnych PPI spadł o 0,5% zgodnie z prognozą.

O godzinie 11 poinformowano, że w kwietniu wskaźnik nastrojów ekonomicznych ZEW w Niemczech wyniósł 28,2 pkt. Był to znacznie lepszy wynik niż zakładała prognoza. Spodziewano się -42,3 pkt.

O godzinie 16 podano dane z USA dotyczące rynku nieruchomości. Okazały się one słabsze niż się spodziewano.

Czytaj także: USA - rynek nieruchomości przeżywa załamanie. Czy Amerykanie jeszcze kupują domy?

Punktualnie o godzinie 16:00 ze Stanów Zjednoczonych napłynęły dane dotyczące tamtejszego rynku nieruchomości w marcu 2020 roku. Sprzedaż istniejących nieruchomości wyniosła 5,27 mln. miesiąc do miesiąca (prognoza: 5,30 mln.) , a sprzedaż istniejących domów zanotowała spadek o -8,5% miesiąc do miesi.. Czytaj
USA - rynek nieruchomości przeżywa załamanie. Czy Amerykanie jeszcze kupują domy?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk