• Odbierz prezent
Kursy euro i funta zniżkują. Dolar umacnia się. Co z Walutami Antypodów?

Jak kształtują się kursy głównych par walutowych wieczorową porą? Jak prezentują się poszczególne waluty względem dolara amerykańskiego w środę 24 marca?

 

W środę na rynek napłynęły liczne wskaźniki PMI dla przemysłu i usług z poszczególnych gospodarek. PMI dla Francji, Niemiec i całej Strefy Euro wypadły lepiej od prognoz. Jedynie wskaźnik PMI dla przemysłu w gospodarce amerykańskiej wypadł nieco słabiej niż oczekiwano.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara (EUR/USD) dzisiaj lekko zniżkuje. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1850 USD w godzinach nocnych. Po godzinie 21 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1812, co stanowi dzisiejsze minimum. Stanowi to spadek o 0,29% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Funt brytyjski tez dzisiaj traci względem amerykańskiej waluty. Po godzinie 21 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3687, co stanowi spadek o 0,44%. Za funta najwięcej płacono 1,3748 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,3674 USD po godzinie 8.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Po godzinie 21 kurs dolara do franka (USD/CHF) jest notowany na lekkim plusie o 0,16% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 0,9355. W dniu dzisiejszym za jednego dolara najmniej płacono 0,9337 CHF, a najwięcej 0,9369 CHF.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Waluty Antypodów w dół, jen (JPY) bez większych zmian

Po wczorajszych mocnych spadkach, dolar australijski i dolar nowozelandzki nadal tracą. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) wynosi 0,7587, co stanowi spadek o 0,50% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) jest notowany na minusie o 0,47% i wynosi 0,6968.

Kurs dolara do jena (USD/JPY) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 108,70. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD), który w tym momencie wynosi 1,2576.

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk