• Odbierz prezent
Kursy euro EUR i dolara USD wobec polskiego złotego PLN. Poranek na rynkach: 24 VI 2019

Początek rynkowego tygodnia ma dwóch bohaterów. Są to dolar australijski oraz turecka lira. USD generalnie pozostaje słaby kurs euro do dolara EUR/USD zbliżył się do 1,1385. Kurs dolara do jena USD/JPY schodził do 107,30. Kurs euro do złotego EUR/PLN jest tuż nad 4,25.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Powtórzone wybory samorządowe w Stambule przyniosły wygraną kandydata opozycji. Ekrem Imamoglu uzyskał przewagę blisko 10 pkt proc., co sprawia, że najprawdopodobniej tym razem demokratyczne rozstrzygnięcie nie będzie kontestowane przez obóz prezydenta Erdogana. W rezultacie lira zyskuje dziś około 1,5 proc. Wymazywania premii za ryzyko polityczne spycha kurs w kierunku 5,72 i czerwcowych dołków.
  • Dolar australijski AUD jest najsilniejszą z walut G-10 za sprawą wypowiedzi gubernatora RBA Lowe’a, który mówi o ograniczeniach efektywności dalszego luzowania polityki. W rezultacie kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD podnosi się już piąty dzień z rzędu, wymazuje dwie trzecie czerwcowego załamania i jest przy 0,6960.
  • Kurs euro do dolara EUR/USD ma nadal 1,14 w zasięgu i rośnie dziś 0,1 proc. Najważniejsze waluty notują podobne umocnienie względem dolara.
  • Futures na S&P500 odrabia dziś skromną piątkową przecenę i jest przy 2955 pkt. Z kolei kontrakt na DAX minimalnie spada, ale utrzymuje się ponad wsparciem 12225 pkt. Płaska sesja na rynkach azjatyckich: ani Nikkei 225, ani Hang Seng, czy Shanghai Composite nie notują zmiany wartości większej niż 0,1 proc.
  • Na rynkach surowców należy odnotować, że kurs złota przekracza 1400 USD za uncję. Mocno drożeje również ropa: kurs brent walczy o powrót nad 65 USD za baryłkę a WTI flirtuje z 58 USD za baryłkę, co oznacza, że cena baryłki podskoczyła względem czerwcowych dołków o ponad 7 dolarów a modelowy zasięg podwójnego dołka został osiągnięty.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk