• Odbierz prezent
Kursy euro (EUR), funta (GBP), franka (CHF), dolara (USD) i korony czeskiej (CZK). Ile złotych (PLN) zapłacimy za te waluty przed weekendem

W piątek poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. Jak kształtują się kursy walut po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską na rynku walutowym Forex?

 

W piątek o godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. Wskaźnik CPI wyniósł 0,1% m/m zgodnie z prognozą. W ujęciu rocznym inflacja wyniosła 3,1% wobec prognozy 3%. PKB w III kwartale wzrósł o 7,7% k/k wobec spodziewanego wzrostu o 8%. W ujęciu rocznym PKB uległ obniżeniu o 1,6% wobec prognozy spadku o 1,7%.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Na kursach głównych walut nie dzieje się dzisiaj zbyt wiele. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,4882 zł. Największa zmienność na kursie EUR/PLN panowała do południa, kiedy za jedno euro najmniej płacono 4,4836 zł, a najwięcej 4,5014 zł.

 Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kursu franka. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) również znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1533 zł. Najwięcej za franka płacono 4,1665 zł po godzinie 8, a najmniej 4,1486 zł po godzinie 10.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka do polskiego złotego CHFPLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) też jest notowany w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie wynosi 4,9943 zł. Funt najmniej kosztował 4,9836 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 5,0151 zł około południa.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Dolar natomiast lekko traci względem polskiej waluty. Najwięcej za dolara płacono 3,8107 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7942 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar traci 0,25% względem złotego.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Warto wspomnieć o kursie korony czeskiej, która dzisiaj zyskuje względem polskiej waluty. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1691 zł około godziny 8, a najwięcej 0,17 zł po godzinie 12. Tego właśnie poziomu kurs korony czeskiej coraz śmielej sięga w ostatnich dniach. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1698 zł, co stanowi wzrost o 0,36% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk