• Odbierz prezent
Kursy euro (EUR), franka (CHF), dolara (USD) i funta (GBP). Polski złoty bez większych zmian, wyczekiwanie na korektę EUR/USD

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach, zarówno eurodolara jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3950 PLN za euro (EUR), 3,7394 PLN wobec dolara amerykańskiego (USD), 4,0876 PLN względem franka szwajcarskiego (CHF) oraz 4,8981 PLN w relacji do funta szterlinga (GBP). Rentowności polskiego długu wynoszą 1,256% w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przyniósł większych emocji. Główna para walutowa teoretycznie weszła w korektę, niemniej skala inicjacji spadku jest relatywnie ograniczona. W konsekwencji brak jest wyraźnego sygnału dla walut EM. W tle rozgrywa się „dramat” tureckiej liry, która testuje historyczne minima – sytuacja na TRY nie wpływa jednak znacząco na transfery i nastroje wokół pozostałych walut EM. Sam PLN pozostaje stabilny wyczekując pretekstu do ruchu korekcyjnego ze strony eurodolara. Okolice 3,74 PLN (po spadku z ok. 4,22 PLN) premiują ewentualnych ruch korekcyjny w kierunku 3,83-3,88 PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie poznamy dane dot. PPI z USA oraz odczyt indeksu ZEW dla gospodarki niemieckiej.

Z rynkowego punktu widzenia – początek tygodnia nie przynosi istotniejszych ruchów na PLN. Wydaje się, iż złoty czeka na pretekst do korekty (wskazana wyżej strefy 3,83-3,88 na USD/PLN). Klasycznie ewentualny ruch musiałby zostać wsparty scenariuszem spadku EUR/USD.

 

 

Nota prawna

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk