• Sklep
  • Odbierz prezent
Kursy euro, dolara, funta i franka w oczekiwaniu na ważną decyzję. Istotna rola Turcji. Poranek na rynkach

Rynek walutowy w Azji tradycyjnie wyciszył zmienność na godziny przed decyzją FOMC dziś wieczorem. Wyjątkiem jest kurs liry tureckiej TRY, gdyż prezydent USA Trump rozważa nowe sankcje na Turcję. Indeksy akcyjne są wyżej, gdyż inwestorzy pozytywnie przyjmują gołębiość EBC i potwierdzenie spotkania Trump-Xi na szczycie G20.

  • Kurs euro EUR zignorowało artykuł Reutersa cytujący źródła z EBC, według których wielu członków EBC było zaskoczonych gołębimi komentarzami Draghiego we wtorek, ale nie ma wśród nich woli do wchodzenia w spór z prezesem. EUR/USD stabilnie pozostaje przy 1,1190.
  • Kurs dolara USD spokojnie oczekuje posiedzenia FOMC, choć atmosfera wokół decyzji zgęstniała po tym, jak wczoraj prezydent Trump w serii tweetów pośrednio wyraził swoje niezadowolenie wobec polityki Fed, porównując ją do działań EBC i komentarzy Draghiego z Sintry.
  • Dodatkowych komplikacji dostarczył artykuł Bloomberga, według którego w lutym prawnicy Białego Domu analizowali legalne ścieżki odwołania szefa Fed Powella, ale nic nie znaleźli. Trump zapytany o to w wywiadzie telewizyjnym, stwierdził: „poczekajmy na to, co zrobi”.
  • Kurs dolara do liry tureckiej USD/TRY wystrzelił dziś rano do 5,91 (+1,4 proc.) po informacji, że Trump rozważa nałożenie sankcji na Turcję za kupno rakiet S-400 od Rosji.
  • Indeksy w Azji kontynuują zieloną falę po Europie i Wall Street, a nastroje ustawiły gołębie komentarze Draghiego, oczekiwania na złagodzenie polityki Fed oraz potwierdzenie spotkania Trump-Xi na szczycie G20. Shanghai Composite rośnie o 1,2 proc., a Nikkei225 zyskuje 1,7 proc.
  • Złoto obserwuje minimalne wahania przy 1344 USD/oz. Ropa naftowa WTI rośnie o 0,2 proc. do 54 USD/b. Raport API wskazał na spadek zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 0,8 mln baryłek, mniej niż oczekiwana redukcja o 1,5 mln baryłek w konsensusie przed oficjalnym raportem DoE.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk