• Odbierz prezent
Kursy euro do dolara (EUR/USD) i polskiego złotego względem głównych walut. Aktualna sytuacja na rynku Forex

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX ponownie nie przynosi istotniejszych zmian na poziomie eurodolara oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3879 PLN za euro (EUR), 3,7156 PLN wobec dolara amerykańskiego (USD), 4,0840 PLN względem franka szwajcarskiego (CHF) oraz 4,8647 PLN w relacji do funta szterlinga (GBP). Rentowności polskiego długu wynoszą 1,331% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku nie przyniosły zmiany tendencji na głównej parze walutowej (konsolidacja 1,17-1,19 USD). Inwestorzy nie zareagowali znacząco na doniesienia o udanej rozmowie telefonicznej na linii USA-Chiny dot. negocjacji handlowych. Trwa wyczekiwanie na dzisiejszej wskazanie niemieckiego IFO oraz czwartkowe wystąpienie Powella w Jackson Hole. Nastroje na rynkach pozostają jednak optymistyczne, czego wyrazem jest wyznaczenie ATH na SPX czy 2-letnie maksima na giełdach w Azji. Sam PLN pozostaje mocny. Strefa 3,7 USD/PLN stanowi jednak lokalne wsparcie.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. stopy bezrobocia w Polsce za lipiec (spodziewane 6,1%). NBP odbędzie jednodniowe posiedzenie, a GUS poda dane dot. kwartalnej informacji o rynku pracy w II kw. Warto również bliżej przyjrzeć się odczytowymi niemieckiego indeksu IFO oraz pakietowi danych z USA po 15:00.

Z rynkowego punktu widzenia sytuacja wokół PLN nie uległa większej zmianie – złoty konsoliduje na mocnych poziomach czekając na pretekst do korekty.

 

 

Nota prawna

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk