• Odbierz prezent
Kursy dolara (USD/PLN) i funta (GBP/PLN) poleciały w dół. Polski złoty odzyskuje siły. Co z euro, frankiem i koroną czeską?
fot. freepik.com

Początek nowego tygodnia sprzyja polskiej walucie. Po ostatnich mocnych spadkach w minionych dwóch tygodniach, złotówka odrabia część strat. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską?

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W poniedziałek polski zloty umacnia się względem wszystkich głównych walut, a najmocniej względem dolara amerykańskiego. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,8935 zł około godziny 8, a najmniej 3,8450 zł około godziny 19. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,8463 zł, co stanowi spadek o 0,76% względem piątkowego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt brytyjski też dzisiaj mocno traci względem polskiej waluty. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,3342 zł, co stanowi spadek o 0,74%. Funt najwięcej kosztował 5,3898 zł w godzinach porannych, a najmniej 5,3313 zł po godzinie 18.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Euro również osłabia się dzisiaj względem złotego. Za jedno euro najwięcej płacono 4,6245 zł po godzinie 8. Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany w okolicach swego dzisiejszego minimum i wynosi 4,5935 zł. Stanowi to spadek o 0,45% względem piątkowego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

W godzinach wieczornych kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,15% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Frank najwięcej kosztował 4,1881 zł do południa. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1653 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

W ostatnich dniach korona czeska systematycznie zyskiwała względem polskiej waluty. Poniedziałek natomiast przyniósł umocnienie złotemu. Korona czeska najwięcej kosztowała 0,1776 zł w godzinach nocnych.  Po godzinie 19 korona czeska kosztuje 0,1761, co stanowi dzisiejsze minimum. Stanowi to spadek o 0,58% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: Kurs dolara do złotego USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk