• Odbierz prezent
Kursy dolara USDPLN i franka CHFPLN mocno spadają! Wzrosty funta GBPPLN oraz niezdecydowanie euro EURPLN. Ile złotych będą Cię kosztowały te waluty?

Sprawdźmy, jak kształtują się kursy walut z perspektywy interwału tygodniowego. Przyjrzymy się kursom dolara USDPLN, euro EURPLN, funta GBPPLN i franka CHFPLN.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Data aktualizacji

Kurs dolara amerykańskiego

USDPLN

3,9148

13.09.19 07:15

Kurs euro

EURPLN

4,3327

13.09.19 07:15

Kurs funta szterlinga

GBPPLN

4,8347

13.09.19 07:15

Kurs franka szwajcarskiego

CHFPLN

3,9555

13.09.19 07:15

Tabela. Główne kursy walut dolara, euro, funta i franka w piątek 13.09.19 na rynku Forex

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

wykres kursu dolara USDPLN na interwale W1

Wykres kursu dolara USDPLN na interwale W1.

Kurs dolara USDPLN wykazuje drugi z rzędu tydzień spadkowy, lecz dynamika zniżkowania była w tym tygodniu mniejsza niż w poprzednim. Aktualnie za jednego dolara USD zapłacimy 3,9148 złotego. Najbliższy punkt wsparcia dla kursu dolara USDPLN na tym interwale znajduje się dopiero na poziomie około 3,81 zł.

Kurs euro do złotego (EURPLN)

wykres kursu euro EURPLN na interwale W1

Wykres kursu euro EURPLN na interwale W1.

Kurs euro EURPLN w zeszłym tygodniu zanotował olbrzymie spadki. Nie jest jeszcze jasne, czy mijający tydzień zakończymy z bilansem wzrostowym, czy spadkowym. Musimy poczekać do końca dzisiejszej sesji. Obecnie za jedno euro należy zapłacić 4,3327 złotego. Punkt wsparcia dla kursu euro EURPLN na tym interwale znajdziemy w przybliżeniu na poziomie 4,25 zł.

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

wykres kursu funta GBPPLN na interwale W1

Wykres kursu funta GBPPLN na interwale W1.

Ostatnie tygodnie były dobre dla kursu funta GBPPLN. Mocno odbiliśmy bowiem w górę po okresie regularnych spadków. W tym tygodniu znajdujemy się wciąż na niewielkim plusie. Aktualnie za jednego funta zapłacimy 4,8347 złotego. Punkt oporu dla kursu funta GBPPLN na tym interwale oscyluje wokół poziomu 5,04 zł.

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

wykres kursu franka CHFPLN na interwale W1

Wykres kursu franka CHFPLN na interwale W1.

Kurs franka CHFPLN notuje trzeci z rzędu spadkowy tydzień. Owo zniżkowanie można jednak rozpatrywać w kategoriii korekty wcześniej osiągniętych dużych wzrostów. Obecnie za jednego franka należy zapłacić 3,9555 złotegoPunkt wsparcia dla kursu franka CHFPLN na tym interwale wynosi 3,80 zł.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk