Advertisement
  • Odbierz prezent
Kursy dolara (USD) i funta (GBP) poleciały w dół o ponad 1%. Polski złoty (PLN) umacnia się. Ile zapłacimy za euro i franka 8 kwietnia?

Czwartkowa sesja na rynku walutowym Forex sprzyja polskiemu złotemu, który zyskuje względem pozostałych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

 

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Wypadły słabiej od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 3,734 mln wobec spodziewanych 3,65 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 744 tys. wobec prognozy 680 tys.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

Wszystkie główne waluty dzisiaj tracą względem polskiego złotego, a najmocniej spośród nich traci dolar. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (GBP/PLN) wynosi 3,8114 zł, co stanowi spadek o 1,11% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,8560 zł w godzinach nocnych, a najmniej 3,8985 zł przed godziną 19.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt też dzisiaj mocno traci wobec polskiej waluty. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,2396 zł, co stanowi spadek o 1,05% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Funt najwięcej kosztował 5,3029 zł w godzinach porannych, a najmniej 5,2347 zł około godziny 19.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Kurs euro też dzisiaj powędrował w dół, jednak nie jest to tak duży spadek, jak w przypadku dolra i funta. Za jedno euro najwięcej płacono 4,5756 zł przed godziną 8, a najmniej 4,5395 zł około godziny 15. Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,5439 zł, co stanowi spadek o 0,68% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na minusie o 0,49% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie za franka płacimy 4,1268 zł. Frank najwięcej kosztował 4,1476 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,1216 zł około godziny 15.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk