• Odbierz prezent
Kursy dolara, franka oraz jena w dół. Zyskuje waluta australijska i nowozelandzka. EUR/PLN blisko 4,43 złotego. Dzień na rynkach finansowych

Piątek jest dniem z raportem z rynku pracy USA, który pokaże drugi największy spadek zatrudnienia w historii oraz skok stopy bezrobocia do prawie 20 proc. Lepsze dane pomogłyby podtrzymać pozytywne nastroje. Ponadto CAD będzie uważał na raport z rynku pracy Kanady. Na drugim planie wypatrywane będą informacje z kończącej się rundy negocjacji brexitu oraz doniesienia z OPEC+ w sprawie jutrzejszego posiedzenia.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Indeksy giełd azjatyckich mierzą w drugi wzrostowy tydzień z rzędu, jednak ostatnie dwie sesje przebiegają pod znakiem wyhamowania rajdu i poszukiwania świeżego katalizatora. Czwartkowa sesja na Wall Strett nie wyklarowała sytuacji, gdyż S&P500 spadł o 0,34 proc., choć Dow Jones zdołał zyskać 0,05 proc. Dziś jednak futures na S&P500 odbija o 0,5 proc.
  • Na ostatniej sesji tygodnia rynki azjatyckie wysyłają mieszane sygnały. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,2 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1,5 proc.
  • Na rynku walutowym utrzymuje się klimat risk-on. Tracą dolar USD, jen JPY i frank CHF, a zyskują dolar australijski AUD, nowozelandzki NZD i korona norweska NOK. Kurs euro do dolara EUR/USD ciągnie do 1,1370, kurs funta wobec dolara GBP/USD podchodzi do 1,2640. Kurs euro do złotego EUR/PLN pozostaje blisko 4,43.
  • Ropa naftowa realizuje umiarkowany wzrost o prawie 1 proc. (Brent 40,1 USD/b, WTI 37,35 USD/b). OPEC+ wstępnie zaplanowało posiedzenie na jutro na 14:00 I 16:00 po tym, jak Irak i inne państwa zobowiązały się do lepszego wypełniana nałożonych obowiązków ograniczenia wydobycia.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk